Strona główna Wydarzenia Świdnica Wakacje na medal

Wakacje na medal

0

Podopieczni placówek Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Świdnicy wraz z rodzicami i kadrą na przełomie sierpnia i września wyruszą w poszukiwaniu przygód na Pomorze Zachodnie.

OREW

Dzięki dofinansowaniu zadania publicznego pod nazwą „Aktywizacja osób niepełnosprawnych przez sport, rekreację i turystykę” przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego 100 członków naszego Koła wyjedzie na obóz turystyczno- kondycyjny pn. „Od startu … do mety”.

W ramach wymarzonych wakacji zwiedzą ciekawe miejsca i obiekty w Gdańsku, Gdyni i Sopocie oraz Zamek Krzyżacki w Malborku. W miesiącach lipiec i sierpień uczestnicy obozu biorą udział w tematycznych spotkaniach edukacyjno-informacyjnych. W czasie prezentacji multimedialnych i pogadanek w placówkach dowiedzą się o historii i teraźniejszości miejsc i obiektów które zwiedzą. M.in. Starówkę Gdańską, Stadion PGE Arena, Muzeum Marynarki Wojennej i Okręt Błyskawica w Gdyni, Promenadę i molo w Sopocie oraz historyczny Zamek Krzyżacki w Malborku. Jedną z wielu atrakcji będzie rejs Galeonem z Gdańska na Westerplatte.

/PSOUU/

Poprzedni artykułŚwidniczanka w finale Bursztynowej Miss Polski [FOTO]
Następny artykułPrzedsmak jubileuszowego Festiwalu Folkloru