Strona główna 0_Slider Ulepią ulicę Kościelną

Ulepią ulicę Kościelną

0

Budynek po budynku – kamienice, przybudówki, Kościół Pokoju będą z gliny lepić mieszkańcy ulicy Kościelnej w Świdnicy. Do niezwykłej akcji zaprasza Fundacja Symbioza, a wsparcie projektu zapewniają miasto Świdnica i III LO. Wielkie lepienie rusza w najbliższy piątek, 26 sierpnia.

Kościelna (13)Maria Zięba podczas ubiegłorocznego święta ulicy Kościelnej.

Przed rokiem Fundacja Spichlerz zaprosiła na pierwsze święto ulicy Kościelnej. Były stragany ze zdrową żywnością, stoiska z książkami, rękodziełem, rowerami, zabawy dla dzieci. – Pierwsza akcja dała impuls do przemyśleń. Pani Bożena Pytel z parafii ewangelicko-augsburskiej podpowiedziała, że warto pomyśleć nad działaniami, które pozwolą zaangażować samych mieszkańców. Bardzo liczymy na to, że włączą się w budowanie wielkiej, ceramicznej makiety – mówi Maria Zięba, koordynatorka ubiegłorocznej akcji oraz tegorocznych działań. Pomysł podchwyciło III LO, które ma swoją siedzibę przy ulicy Kościelnej, a atutem są uczniowie z klas o profilach artystycznych.

W dniach 26 – 28 sierpnia (piątek – niedziela) w godzinach 10:00 – 16:00 na chodniku vis a vis Kościoła Pokoju zaaranżujemy pracownię i mamy nadzieję – z waszą pomocą – kamienica po kamienicy, ulepimy ulicę Kościelną, poznając przy okazji jej historię, tajemnice i skryte zakamarki. Czy znajdą się wśród was odważni, którzy podejmą się ulepienia tak wymagających obiektów jak III Liceum Ogólnokształcące czy Kościół Pokoju? Wierzymy, że tak i jesteśmy przekonani, że wspólne, twórcze działanie będzie czasem, którzy wszyscy będziemy długo wspominać – zachęcają do udziału organizatorzy.

Ulepione z gliny budynki po wyschnięciu i wypaleniu zostaną zaprezentowane na plenerowej wystawie, która planowana jest na 18 września.

/opr. asz/

Poprzedni artykuł„Weekend za pół ceny” także w Świdnicy
Następny artykułKto wyrzucił ślepe szczenię?