Strona główna 0_Slider Strajk sędziów piłkarskich? OZPN odpowiada

Strajk sędziów piłkarskich? OZPN odpowiada

0

Do siedziby Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu wpłynęło we wtorek, 2 sierpnia pismo o możliwym strajku sędziów przed rozpoczynającym się za moment sezonem 2016/2017. Czy niższym ligom piłkarskim w naszym regionie grozi paraliż? Zdaniem prezesa OZPN-u Dariusza Stachurskiego absolutnie nie, związek jest przygotowany na różne warianty.

uniwersalneTreść pisma wysłanego przez przedstawicieli sędziów do Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu. Redakcja Swidnica24.pl otrzymała pismo od jednego z sędziów Wojciecha Dutkiewicza (PONIŻEJ ORYGINALNA TREŚĆ PISMA)

W piątek (29.07.2016 r.) odbyło się spotkanie plenarne sędziów KS PPN Świdnica, w którym uczestniczyło ok. 40 sędziów KS PPN. Na spotkaniu podjęto decyzję, że jeżeli nie zostaną wyjaśnione pewne kwestie oraz spełnione postulaty to sędziowie KS PPN postanawiają się urlopować na okres 13.08-30.09.

Kwestie do wyjaśnienia oraz postulaty:

  1. Przewodniczącego KS PPN Świdnica proponują sędziowie zrzeszenie w PPN Świdnica
  2. Przywrócenie kolegi Adama Żuka do IV ligi
  3. Zarząd KS OZPN Wałbrzych powinien składać się z 9 członków, z czego po 3-ech z każdego podokręgu
  4. Oficjalne opublikowanie tabel awansów i spadków sędziów poszczególnych klas rozgrywkowych (IV liga, klasa O, klasa A)
  5. Wyjaśnienie obsady za rundę wiosenną 2016 na szczeblu KS OZPN Wałbrzych (przede wszystkim o nieobsadzeniu na zawody niektórych kolegów)

O całą sprawę i możliwy paraliż rozgrywek zapytaliśmy prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu Dariusza Stachurskiego. – Ze zdziwieniem odebrałem chęć urlopowania się sędziów. Nasi sędziowie chcą rozmawiać o swoich problemach i postulatach, a w przypadku braku rozwiązań grożą urlopowaniem się od prowadzenia początkowych meczów sezonu 2016/2017. Arbitrzy pragną osiągnąć kompromis, wysyłają pismo do związku i nie czekając na odpowiedź zwrotną, co poniektórzy z nich już składają „wakacyjne deklaracje”. Jak to zrozumieć?

Na postulaty sędziów odpowiem w punktach:

  1. Zgodnie z regulacjami Polskiego Związku Piłki Nożnej, przewodniczącego Kolegium Sędziów Podokręgu Piłki Nożnej i Okręgowego Związku Piłki Nożnej, w formie uchwały powołuje zarząd OZPN-u.
  2. O powołaniu sędziów na konkretny szczebel rozgrywek decyduje zarząd Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej po propozycjach zgłoszonych przez OZPN. Preferujemy sędziów zdolnych i perspektywicznych.
  3. Zarząd Kolegium Sędziów OZPN Wałbrzych zawsze składał się z równej ilości przedstawicieli trzech podokręgów: wałbrzyskiego, świdnickiego i kłodzkiego. Tym razem nie jest inaczej.
  4. Tabele awansów i spadków sędziów w poszczególnych rozgrywkach uchwala zarząd OZPN-u po przedstawieniu przez przewodniczącego Kolegium Sędziów OZPN. W tym roku nie było inaczej. Następnie szef Kolegium Sędziów przekazuje informacje sędziom w poszczególnych PPN-ach. Taka informacja została podjęta przez PPN Świdnica i wewnętrznym kanałem informacje przekazywane są od lat, co roku tak samo. Te informacje nigdy nie były publikowane na stronie www OZPN-u.
  5. Obsady meczów na szczeblu PPN dokonuje obsadowiec na podstawie poziomu sędziowania, liczby już prowadzonych meczów i innych czynników. Nigdy nie było tak, że każdy sędzia prowadzi taka samą ilość meczów.

Podsumowując, nie prowadzę żadnej czystki. W trakcie swojej pierwszej kadencji dobierałem nowych ludzi do współpracy, tak jest i teraz. Zmiany dotyczą nie tylko sędziów, ale też działaczy innych komisji i wydziałów. Nie obawiamy się strajku sędziów, z całą pewnością nie grozi nam paraliż, jesteśmy przygotowani na różne opcje – odpowiada na zarzuty sternik regionalnego związku piłkarskiego Dariusz Stachurski.

Start rozgrywek na boiskach niższych klas rozgrywkowych zaplanowano na weekend 13 i 14 sierpnia.

/MDvR/

Poprzedni artykułPocisk lotniczy w lesie
Następny artykułTrzy kocięta czekają na dobry dom