Strona główna 0_Slider Silesian zakończony, świdniczanie na podium!

Silesian zakończony, świdniczanie na podium!

0

Z trzema miejscami na podium zakończyli XI Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Cup zawodnicy ze Świdnicy reprezentujący Polonię-Stal. Biało-zieloni zostali wicemistrzami w kategoriach U-12 i U-14, a także wywalczyli trzecią lokatę w klasyfikacji U-10.

CSC_0782

W najmłodszej kategorii U-9 w najlepszej czwórce znalazły się aż trzy ekipy zza naszej wschodniej granicy. Ostatecznie triumfowali ukraińscy piłkarze Czernomorca I Odessa, którzy w finale pokonali 4:1 Chojnika Jelenia Góra. Trzeci stopień podium dla Czernomorca II Odessa po wygranej 4:2 z rosyjską Olimpią Gwardiejsk. Polonia-Stal Świdnica zajęła szóste miejsce, Gryf Świdnica uplasował się piętro niżej.

W kategorii U-10 o zwycięstwie zadecydowała seria rzutów karnych. Więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Chojnika Jelenia Góra, którzy ograli Dąbroczankę Pępowo 1:0. W regulaminowym czasie gry było 2:2. W spotkaniu o trzecie miejsce Polonia-Stal Świdnica wygrała 5:3 z czeskim TJ Sokol Olsany. Piłkarze Gryfa Świdnica wywalczyli ostatecznie ósmą pozycję.

Wśród dwunastolatków doszło do finału z udziałem Polonii-Stali I Świdnica prowadzonej przez Sebastiana Ratajczaka. Biało-zieloni ulegli jednak Kadrze Lubuskiego Związku Piłki Nożnej przegrywając 1:2. Trzeci stopień podium dla Piotrcovii I Piotrków Trybunalskiej, która wygrała po karnych z dziewczętami UKS-u Bielawianka Bielawa (1:1 – 6:5 w karnych).

W najstarszej kategorii (U-14) też mieliśmy finał z udziałem Polonii-Stali Świdnica i tak jak w U-12 ulegliśmy rywalom 1:2. Tym razem górą byli piłkarze AP Gliwice. Na trzecim miejscu zakończyli zawodnicy GKS-u II Bełchatów wygrywając 1:0 z Wisłą Junior Sandomierz.

Wyniki:

Kategoria U-9:

 1. Czernomorec I Odessa (Ukraina)
 2. Chojnik Jelenia Góra
 3. Czernomorec II Odessa (Ukraina)
 4. Olimpia Gwardiejsk (Rosja)

Kategoria U-10:

 1. Chojnik Jelenia Góra
 2. Dąbroczanka Pępowo
 3. MKS Polonia-Stal Świdnica
 4. TJ Sokol Olsany (Czechy)

Kategoria U-12:

 1. Kadra Lubuskiego Związku Piłki Nożnej
 2. MKS Polonia-Stal Świdnica
 3. Piotrcovia I Piotrków Trybunalski
 4. UKS Bielawianka Bielawa (dziewczęta U-14)

Kategoria U-14:

 1. Akademia Piłkarska Gliwice
 2. MKS Polonia-Stal Świdnica
 3. GKS II Bełchatów
 4. Wisła Junior Sandomierz

 

 

Poprzedni artykułDziesięć trafień AKS-u
Następny artykułZapaliła się szopa z drewnem [FOTO]