Strona główna 0_Slider Siatkarki MKS-u szykują się do nowego sezonu

Siatkarki MKS-u szykują się do nowego sezonu

0

Zawodniczki Miejskiego Klubu Sportowego Polonia Świdnica, bo pod takim szyldem nasze siatkarki wejdą w sezon 2016/2017 są już po pierwszych treningach. O przygotowaniach, transferach rozmawiamy ze sternikiem klubu Grażyną Działowską.

32

Zarówno drużyny młodzieżowe – młodziczki i kadetki, jak i starsze siatkarki – juniorki i seniorki przebywają obecnie na obozach przygotowawczych do nowego sezonu w Nowej Rudzie, a także Nowej Bystrzycy. Jeśli chodzi o ruchy transferowe w pierwszym zespole to cieszy fakt, iż do dyspozycji trenera Marka Olczyka jest większość zawodniczek. Z zespołu odeszła w zasadzie tylko środkowa Ola Sowa. Do ŁKS-u Commercecon Łódź (od red. Orlen Liga – najwyższa klasa rozgrywkowa) trafiła ponadto nasza utalentowana 17-letnia zawodniczka Julita Rafałko, która głównie będzie występować tam w drużynie juniorek. Ruchy kadrowe przebiegały też w drugą stronę. Do juniorek i seniorek dołączy Martyna Kulik z Wałbrzycha. Nominalnie to przyjmująca, ale pragnąc wypełnić lukę po Oli Sosze będziemy starali się zrobić z niej środkową, bo ma do tego predyspozycje. W drużynach młodziczek i kadetek zagrają Marta Mielnik (Kłodzko), Marta i Gabriela Mazur (Lubań), Natalia Kondradzka (Nowa Ruda) oraz Martyna i Julia Zwolińskie (Kłodzko) – wyznaje Grażyna Działowska, prezes siatkarskiej Polonii Świdnica.

Cieszy fakt iż w siatkarskim światku jest miejsce dla zawodniczek rodem ze Świdnicy. Po Dorocie Świeniewicz i Annie Barańskiej przychodzi czas na kolejne zawodniczki. – Tak, to duże wyróżnienie dla klubu i dla Świdnicy, że nasze dziewczyny się wybijają i grają w czołowych klubach w Polsce. Nasza młodziczka Maja Słowikowska powołana została do kadry naszego kraju, kolejne przykłady to choćby Aleksandra Wójcik – reprezentantka Polski i 18-letnia Adrianna Wysocka, która została drugą rozgrywającą ekstraklasowego Impelu Wrocław – mówi Grażyna Działowska.

Świdnickie seniorki nowy sezon w II lidze rozpoczną zapewne na przełomie września i października, lecz Polski Związek Siatkówki nie opublikował jeszcze dokładnego terminarza rozgrywek. W tym sezonie apetyty są większe niż w latach ubiegłych. – Życzymy naszym seniorkom przede wszystkim zdrowia, bo doskonale wiemy jak mocno musieliśmy borykać się z kontuzjami w poprzednich rozgrywkach. Pragniemy powalczyć o miejsce w pierwszej czwórce – piątce na koniec sezonu. Robimy wszystko, aby dziewczyny zostawały w klubie. Współpracujemy z AWF-em Wrocław, PWSZ Wałbrzych i Politechniką Wrocławską. Dziewczyny mają indywidualny tok studiów i mogą pogodzić naukę z siatkówką. Jeśli chodzi o zespoły młodzieżowe to apetyty są jak zawsze spore. Liczymy na 1-2 pozycje na Dolnym Śląsku w młodziczkach, kadetkach i juniorkach oraz pewne kwalifikacje do turniejów Mistrzostw Polski. Jak zawsze celujemy w wielki finał mistrzostw kraju, czyli miejsce w czołowej ósemce zespołów młodzieżowych w Polsce! – kończy Grażyna Działowska, prezes siatkarskiej sekcji Polonii Świdnica.

Poprzedni artykułPourlopowa depresja
Następny artykułIO: Bartosz Kurek bliski przejścia do historii!