Strona główna 0_Slider Remont Sprzymierzeńców z poślizgiem

Remont Sprzymierzeńców z poślizgiem [FOTO]

14

Nie udało się zakończyć w terminie gruntownej przebudowy części ulicy Sprzymierzeńców w Świdnicy. Wykonawca dostał dodatkowy czas i ma wykonać wszystkie prace do 10 sierpnia. Kiedy z drogi będą mogli korzystać kierowcy, zależy od odbiorów technicznych.

PRZEBUDOWA UL. SPRZYMIERZEŃCÓW - 01.08.2016 - (6)Remont objął przebudowę ulicy oraz  skrzyżowania, w tym segregację ruchu pieszego i rowerowego, przebudowę chodników po obu stronach drogi,  budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej,  modernizację wraz z rozbudową oświetlenia ulicznego,  korektę geometrii skrzyżowania, przebudowę kanalizacji deszczowej, montaż barier, poręczy, azyli i kostki integracyjnej. Przebudowę oświetlenia zaprojektowano na ul. Sprzymierzeńców od ul. Rycerskiej do ul. Traugutta.

Wykonawcą prac jest firma Skanska, a ich koszt to 1 695 527 zł, na dofinansowanie tego zadania Świdnica otrzymała dotację z budżetu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w wysokości 1 004 219 zł.

Prace wymusiły wprowadzenie objazdów. Kłopoty miały się skończyć w lipcu. – Aneksowano umowę i przedłużono termin wykonania prac do 10 sierpnia br. Wykonawca nie zrealizował wszystkiego, ponieważ nie pozwoliły na to warunki atmosferyczne – kilkudniowe ulewy. Zwiększył się również zakres robót prowadzonych przez ŚPWiK, TAURON i gazownię, co również miało wpływ na opóźnienia w realizacji zadania – tłumaczy przesunięcie terminu Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka świdnickiego Urzędu Miejskiego. Trasa najprawdopodobniej zostanie udostępniona w drugiej połowie sierpnia.

/red./
Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułFinał rezydencji artystycznej
Następny artykułCzyj to…wąż? [FOTO/AKTUALIZACJA]