Strona główna 0_Slider Polifoniczne skrzypce Jorge Jimenez’a

Polifoniczne skrzypce Jorge Jimenez’a

0

Około stu melomanów zgromadziło się w malowniczym XV-wiecznym kościółku w podświdnickich Makowicach, aby posłuchać wybitnego skrzypka. Jorge Jimenez zaprezentował utwory na barokowe skrzypce, które wykorzystał jako instrument polifoniczny. Towarzyszył mu Fabio Bonizzoni na pozytywie, czyli replice XVI –wiecznych, przenośnych organów oraz Peter Holtslag na flecie.

Wirtuozom akompaniowały  – Magdalena Karolak na oboju oraz Agnieszka Oszańca na wiolonczeli. Wczorajszy koncert był jednym z ostatnich. Dziś, 13 sierpnia będzie można jeszcze posłuchać m.in. Justyny Rekść-Raubo na violi da gamba, Michaela Koudelková na flecie oraz Annę Firlus na klawesynie podczas cyklicznej imprezy pt. Śniadanie na trawie w Hotelu Dębowym. Piknik z Bachem rozpocznie się o godz. 11.00.

A wieczorem o godz. 18.00 w Kościele Pokoju zabrzmią utwory Scarlattiego, Vivaldiego oraz Haendla. Natomiast późnym wieczorem o 21.30 na dworcu będzie można posłuchać koncertu „muzyka dawna, muzyka nowa na flety proste”.  Natomiast program ostatnich koncertów kończących XVII Festiwal Bachowski znajduje się tutaj.

 

/red; foto. A. Pawłowska/

 

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Ajwar
Następny artykułPies zgubił właściciela