Strona główna 112 Policjanci zapowiadają dwie akcje kontrolne

Policjanci zapowiadają dwie akcje kontrolne

0

Na najbliższe dni policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zaplanowali kolejne działania na drogach naszego powiatu. „Bezpieczny przejazd” oraz „Sierpniowy weekend” to akcje, które potrwają od 12 do 15 sierpnia br.

„Bezpieczny przejazd” to wspólne działania policji, PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz Straży Ochrony Kolei. Polegają one na cyklicznym obejmowaniu nadzorem wybranych przejazdów kolejowych, na których dochodzi do zwiększonej ilości niebezpiecznych zdarzeń lub takich, gdzie z uwagi na ich specyfikę ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji jest zwiększone. 12 sierpnia policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy obejmą nadzorem przejazd kolejowy w Piotrowicach. Jest to odcinek drogi powiatowej nr 2880D na trasie Jaworzyna Śląska – Nowy Jaworów. Funkcjonariusze reagować będą na wszelkie przypadki niezgodnego z przepisami, a co za tym idzie niebezpiecznego przekraczania tego przejazdu przez wszystkich użytkowników dróg.

„Sierpniowy weekend” to z kolei ogólnopolska akcja policyjna, realizowana także na drogach powiatu świdnickiego. Jej nadrzędnym celem jest zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do docelowych miejsc wypoczynku oraz powrotu do domu. Intensywność działań dostosowana zostanie do przewidywalnego natężenia ruchu i lokalnych uwarunkowań, przy czym ich maksymalizacja wystąpi w dniach i godzinach przewidywalnych wzmożonych wyjazdów i powrotów. Działania potrwają przez cały długi weekend, czyli od 12 do 15 sierpnia.

/KPP Świdnica/

Poprzedni artykułPrzedsmak jubileuszowego Festiwalu Folkloru
Następny artykułOd 20 lat chciała wrócić do Polski