Strona główna 0_Slider Pół tysiąca kary za zniszczenie Ogrodu Różanego

Pół tysiąca kary za zniszczenie Ogrodu Różanego [FOTO]

11

Niespełna cztery dni po uroczystym otwarciu, już  1 sierpnia 2016 roku zaraz po północy operator monitoringu wizyjnego zobaczył,  jak na placu 1000 – lecia w Świdnicy na terenie Ogrodu Różanego przebywa mężczyzna, który zrywa róże – informuje Marek Fiłonowicz ze straży miejskiej. Amator kwiatów słono zapłacił za ten wandalizm.

ogród zniszczony (1)

Odnowienie skweru zgodnie z jego historycznym kształtem kosztowało podatników ponad 900 tysięcy złotych. W dniu otwarcia wszyscy martwili się, że tak piękne miejsce może długo nie przetrwać. I niestety, mieli rację.

Chcielibyśmy, by to zdarzenie było przestrogą dla tych, którzy za nic mają dobro publiczne, szczególnie te okupione pracą wielu ludzi, którzy dążą do tego by nasze miasto było coraz piękniejsze. Straż miejska w Świdnicy z całą surowością prawa będzie takie czyny piętnować – dodaje Marek Fiłonowicz.

Mężczyzna zdążył zniszczyć jedną z rabat. Interweniujący strażnicy ujęli tego człowieka, miał przy sobie cztery kwiaty. Za swój czyn otrzymał  mandat karny w wysokości 500 złotych.

/opr. red./

Zdjęcia z miejskiego monitoringu

Poprzedni artykułSyreny dla powstańców warszawskich
Następny artykułWygrana LKS-u, porażka Gromu