Strona główna 0_Slider Pijany dziadek zostawił wnuka na ulicy

Pijany dziadek zostawił wnuka na ulicy

4

Kompletnie pijany był 55-letni mężczyzna, który wczoraj na jednej z ulic w centrum Strzegomia pozostawił w wózku swojego 13-miesięcznego wnuka. Nieodpowiedzialny dziadek trafił do policyjnego aresztu, dziecko natomiast przekazano pod opiekę babci.

dziadek pijany
9 sierpnia  przed południem, oficer dyżurny Komisariatu Policji w Strzegomiu odebrał telefon z informacją, iż w centrum tego miasta kompletnie pijany mężczyzna, zataczając się, wiezie w wózku niemowlaka. Po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że nieodpowiedzialny opiekun zostawił dziecko i oddalił się, a niemowlakiem w międzyczasie zajęła się przypadkowa kobieta. Policjanci po chwili odnaleźli mężczyznę śpiącego w pobliskiej bramie. Był do tego stopnia pijany, że niemożliwe okazało się przebadanie go za pomocą alkomatu. W toku dalszych czynności mężczyźnie pobrano w tym celu krew do analizy.

Jak się okazało, zatrzymanym był 55-letni dziadek, opiekujący się swoim 13-miesięcznym wnukiem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, niemowlę natomiast przekazano pod opiekę babci.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna zostanie przesłuchany, a następnie sprawą zajmie się sąd. Za narażenie dziecka na utratę życia lub zdrowia może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułFestiwal Bachowski: Zmiana w repertuarze!
Następny artykułKarta rabatów dla świdnickich seniorów