Strona główna 0_Slider Karta rabatów dla świdnickich seniorów

Karta rabatów dla świdnickich seniorów

0

Darmowe muzeum, ulgowe bilety do Ośrodka Sportu i Rekreacji i 30 procent zniżki na imprezy organizowane przez ŚOK – to pierwsze bonusy w ramach programu Świdnicka Karta dla Seniora. Projekt, który ruszy już we wrześniu zakłada, że z taką kartą osoby 60 plus będą mogły dzięki zniżkom aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta, czy korzystać z usług, na które do tej pory nie mogły sobie pozwolić. Partnerzy programu będą   także oferować swoje produkty po promocyjnych cenach.

LUDZIE - 07.2016 - (1)Mamy nadzieję, że do akcji włączy się duża liczba przedsiębiorców ze wszystkich branż, aby ułatwić osobom w jesieni życia funkcjonowanie w mieście. Jako pierwsze podjęły inicjatywę panie fryzjerki, które zdecydowały o zniżkach dla pań po 60–tce.- wyjaśnia Danuta Nowicka dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych UM.

Projekt we wstępnej fazie był szeroko konsultowany ze świdnickimi seniorami – tłumaczy przewodniczący rady seniorów Marian Wilczyński, który jest zadania, że – każdy sposób na realizację akcji „Oderwać seniora od telewizora” jest dobry. Dlatego nasze gremium zdecydowało się zaakceptować pomysł.

karta

Osobą odpowiedzialną za pozyskiwanie organizacji i podmiotów gospodarczych jest pracownik Dziennego Ośrodka „Senior- WIGOR”, w którym będą również wydawane karty. W Świdnicy liczącej 56 739 tys. mieszkańców, aż 15 867 osób przekroczyło 60 rok życia. To właśnie dla tak licznej grupy powstaje Świdnicka Karta Seniora.

DSC04360

Projekt będzie mógł zostać w pełni zrealizowany nie tylko przy współpracy partnerów programu, ale również pod warunkiem, że włączy się weń jak największa liczba emerytów. Dlatego opracowywany jest obecnie sposób dotarcia do  beneficjentów projektu. Niewątpliwe zdecydowana większość będzie mogła wypełnić kwestionariusz i zgłaszać się po legitymacje uprawniającą do zniżek w domu Senior WIGOR, wnioski będą również rozprowadzane podczas zajęć uniwersytetu III wieku. Natomiast jeśli ktoś nie będzie mógł przyjść do  Senior WIGOR, może to za niego zrobić ktoś z najbliższej rodziny. Pierwsze pięć kart Seniora zostanie wręczonych podczas obchodów dni seniora, które odbędą się w dniach od 12 do 23 września.

/red./

 

Poprzedni artykułPijany dziadek zostawił wnuka na ulicy
Następny artykułStrzelce mają UNIMOGA