Strona główna Magazyn Książka Obsesyjna Biblioteczka Agnieszki: Okno

Obsesyjna Biblioteczka Agnieszki: Okno

0

Mój mózg musiał się wyciszyć, nabrać dystansu do tekstu, poukładać sobie gonitwę myśli i opanować wenę, która rozpanoszyła się u mnie na dobre.

OKNO FRONT

Autor: Marika Krajniewska
Tytuł:
Okno
Rok wydania: 2013
Wydawca: Papierowy Motyl

Marika Krajniewska tym razem otworzyła nam drogę do życia bohaterów, do innego świata. Rzekłabym, że otworzyła nam wielkie okno na świat, które odkrywa przed nami najgorsze i najbardziej bolesne tajemnice postaci. Spoglądamy przez nie ze zdumieniem, współczuciem.

Po przeczytaniu tego całkiem skromnego tomiku opowiadań, czuję się przepełniona emocjami. Jednak ciągle najbardziej nie mogę wyjść z podziwu, że jednym słowem, kilkoma stronami można przekazać nam wszystko, co jest potrzebne do poznania bohaterów i ich trudnego życia.

Pisarka nie ocenia swoich postaci i też nie do końca pozwala zrobić to czytelnikowi. Opowiada ich historię w kompleksowy sposób, choć – nielicznymi słowami.

Okno to zbiór opowiadań, który może czytelnika zdruzgotać. Ba! Nawet zmiażdżyć swoją precyzją i niesamowicie czytelnym, prostym językiem. I zapewniam, Marika Krajniewska nie pozwoli Wam odpocząć. Zarzuci Was niebagatelnymi opowieściami, które poruszą Waszą niejedną strunę wrażliwości. Przyznam się szczerze, boję się kolejnych historii, które pewnie drzemią jeszcze w jej wnętrzu. Cóż! Polecam i Wam tę pozycję.

Agnieszka Pohl

Agnieszka Pohl – żona, matka, filolog. Ma obsesję na punkcie książek i mlecznej czekolady. Kiedy nie ma pod ręką książki, czyta etykiety na opakowaniach. Stworzyła Obsesyjną Biblioteczkę (http://obsesyjnabiblioteczka.pl), ale częściej znajdziecie ją na blogu (http://obsesyjnabiblioteczka.pl/blog).

Poprzedni artykułZioła pomogą schudnąć
Następny artykułMałki w podróży: Jedziemy na Maltę cz.3