Strona główna Magazyn Książka Obsesyjna Biblioteczka Agnieszki: Narzeczony z piekła rodem

Obsesyjna Biblioteczka Agnieszki: Narzeczony z piekła rodem

1

Masz chandrę? A może masz ochotę „wystrzelać” wszystkich sąsiadów, bo notorycznie dają Ci się we znaki. Może chciałbyś się na kimś wyżyć. Wiedz, że nie warto. Lepiej sięgnij po książkę Alka Rogozińskiego i delektuj się dobrym humorem, przyjazną atmosferą i zagadką kryminalną, która idealnie sprawdzi się jako remedium na naszą szarą, okropną rzeczywistość.

ukochany-z-piekla-rodemAutor: Alek Rogoziński
Tytuł: Ukochany z piekła rodem
Rok wydania: 2015
Wydawca: Melanż

Alek Rogoziński zabrał nas do świata mediów, pisania i kryminalnej zagwozdki, którą śledzi się z zapartym tchem. To powieść, która bawi już od pierwszej strony. Pozwala choć na chwilę zanurzyć się w cudzych problemach, by móc trochę poobcować z ekscentryczną pisarką Joanną i jej panią menadżer – Betty, którym nie brakuje szalonych pomysłów niegodnych ludzi „na stanowiskach”. Mimo wariackich pomysłów, zdolne są same do wszczęcia śledztwa i ujęcia sprawcy. I choć jest to fikcja literacka, a część przygód głównych bohaterek może wydawać się niemożliwa, nic bardziej mylnego. Autor obnaża polskie słabości, funkcjonowanie świata mediów czy działania policji.

Ukochany z piekła rodem to powieść, która ujmuje swoją przyjemną atmosferą, komediowym stylem, przyjaznym językiem, naturalnie poprowadzonym śledztwem, które nawet najbardziej wybrednemu czytelnikowi sprawiają frajdę. Zamiast nudnych i przydługawych wywodów, dostaniesz wartką akcję, skondensowaną fabułę, która mogłaby być odrobinę dłuższa, ale przecież nie musi, skoro na horyzoncie widać już Morderstwo na Korfu.
Jeśli lubisz historie, których lektura pobudza produkcję endorfin, to Ukochany z piekła rodem sprawdzi się w tej roli doskonale!

Agnieszka Pohl

Agnieszka Pohl – żona, matka, filolog. Ma obsesję na punkcie książek i mlecznej czekolady. Kiedy nie ma pod ręką książki, czyta etykiety na opakowaniach. Stworzyła Obsesyjną Biblioteczkę (http://obsesyjnabiblioteczka.pl), ale częściej znajdziecie ją na blogu (http://obsesyjnabiblioteczka.pl/blog).

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Ogórki konserwowe
Następny artykułPiękniejszy świat Beaty: Kobieta na różowo