Strona główna 0_Slider Mamy medal w Rio! Rafał Majka z brązem!

Mamy medal w Rio! Rafał Majka z brązem! [AKTUALIZACJA]

5

Fantastyczny wyścig ze startu wspólnego ma za sobą Rafał Majka, absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego o profilu kolarskim w Świdnicy. Niedawno kolarz cieszył się ze zwycięstwa w klasyfikacji górskiej Tour de France, teraz sięgnął po brąz Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

kolarze dekoracja MP (14)

Rafał Majka był blisko złota, ale jadąc osamotniony został doścignięty na ostatnim kilometrze przez Belga Grega Van Avermaeta i Duńczyka Jakoba Fuglsanga. Niezwykle zmęczony Polak pozwolił dwójce zawodników rozegrać walkę o mistrzostwo olimpijskie godząc się z brązem, który jest wielkim sukcesem naszej reprezentacji. Ostatecznie „na kresce” lepszy był Belg. Warto zauważyć, że wspaniale podczas wyścigu zaprezentował się także inny Polak – mistrz świata z 2014 roku Michał Kwiatkowski przygotowując Rafała Majkę do ostatecznego boju o olimpijski medal. To pierwszy medal biało-czerwonych podczas imprezy organizowanej w Rio de Janeiro!

banderas2W niedzielę około 18.46 czasu polskiego po raz pierwszy zaprezentuje się Paweł Spisak na Banderasie (konkurs ujeżdżenia) rywalizujący we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Właścicielem naszego konia jest świdniczanin Marek Jodko. O 20.00 zagrają z kolei siatkarze z Bartoszem Kurkiem w składzie. Naszym przeciwnikiem będą zawodnicy z Egiptu. Swidnica24.pl kibicuje biało-czerwonym na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Poprzedni artykułPrzywracają zające naturze [FOTO/VIDEO]
Następny artykułKręcił „bączki”, słono za to zapłacił [FOTO]