Świdnicki zespół taneczny „Krąg” weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym na greckiej wyspie Korfu. Spotkania z tańcami ludowymi rozpoczną się 26 sierpnia.
Świdniczanie zaprezentują tańce narodowe i regionalne, m.in. górali spiskich. Na trzech scenach poza naszym zespołem wystąpią grupy z Litwy, Grecji, Bułgarii, Rumunii i Polski. – Na pewno wszystkie koncerty zostaną zaplanowane na późny wieczór. W dzień temperatura dochodzi tam do 40 stopni – mówi Wojciech Skiślewicz, który wspólnie z Marią Skiślewicz prowadzi świdnicki zespół.
Świdniccy tancerze mają pracowite lato. Zespół „Jubilat” pod opieką Lubomira Szmida i Anny Trzeciak występował na przełomie lipca i sierpnia w Portugalii.



![Pociągiem nad Jezioro Bielawskie i w Góry Sowie. Odnowioną trasą przejechał szynobus z pierwszymi pasażerami [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Bielawa-nowe-przystanki-2026.06-mix-238x178.jpg)

![Dachowanie pod Strzegomiem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DW382-dachowanie-2026.06.09-6-100x75.jpeg)




