Strona główna 0_Slider Kończą się pieniądze na staże

Kończą się pieniądze na staże

0

Jeszcze tylko do 15 sierpnia pracodawcy mogą składać w świdnickim Powiatowym Urzędzie Pracy wnioski o staże, potem może już zabraknąć pieniędzy. Fundusze na ten cel pochodzą z trzech źródeł: z Funduszu Pracy, programu POWER – przeznaczonego przede wszystkim dla młodych oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego. W sumie w tym roku z takiej formy aktywizacji  skorzystały 464 osoby. Aby mogły zdobyć doświadczenie zawodowe, wydano na  ten cel prawie 3 mln 800 tys. zł.

urzad pracy

Staże to forma aktywizacji zawodowej, która pozwala , najczęściej młodym ludziom, na zdobycie doświadczenia zawodowego, które w wielu przypadkach kończy się podpisaniem umowy o pracę. A pracodawcy pozwala „zejść z kosztów”, bo te ponosi Urząd Pracy.

Staramy się, aby taki pracownik został potem przyjęty chociaż na 3 miesiące do pracy – tłumaczy Tadeusz Kotlarski dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy.- Wtedy istnieje większa szansa na stałe zatrudnienie. Nie ma wprawdzie żadnych przepisów w tej sprawie, ale staramy się tak dobierać pracodawców, aby stażyści mieli szanse na stałą pracę. Wnioski, które spłyną do połowy sierpnia pozwolą na czasowe zatrudnienie  jeszcze około 190 osób.

/fil/

 

Poprzedni artykułSilesian rozpoczęty, piłkarze na start! [FOTO]
Następny artykułFestiwal Bachowski: Czarowanie sonatami [FOTO]