Strona główna 0_Slider Jutro otwarcie bosmanatu i wypożyczalni!

Jutro otwarcie bosmanatu i wypożyczalni! [FOTO/VIDEO]

2

Piknik rekreacyjny z atrakcjami dla całych rodzin uświetni oficjalne otwarcie wypożyczalni sprzętu pływającego nad zalewem Witoszówka w Świdnicy. Działa już mała fontanna, przywieziony został także sprzęt do pływania.

Zalew (8)Na uroczystą inaugurację administrowanego przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji bosmanatu zapraszamy mieszkańców w sobotę, 20 sierpnia, o godzinie 11.00 – zachęca Mateusz Jadach, asystent prezydenta Świdnicy.

Wypożyczalnia sprzętu pływającego czynna będzie od maja do września, od godziny 10.00 do 18.00. Na miłośników wypoczynku nad wodą czekają trzy kajaki, trzy różnej wielkości rowery wodne oraz dwie łódki Optymist przeznaczone do nauki żeglarstwa dzieci i młodszej młodzieży. W pierwszych tygodniach funkcjonowania bosmanatu sprzęt będzie wypożyczany za darmo.

Zalew (13)Miasto podjęło się realizacji zadania decyzją samych jego mieszkańców, którzy w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego poparli pomysł zagospodarowania terenu nad zalewem w niezbędną infrastrukturę. Zakres inwestycji obejmował m.in. projekt i budowę bosmanatu, pomostu do cumowania jednostek pływających oraz remont pomostu. Łączny koszt zadania wyniósł 930 000 zł (600 000 zł w ramach budżetu obywatelskiego), z czego 880 000 zł to wydatki na roboty budowlane, a 50 000 zł zakup sprzętu.

Jesteśmy przekonani, że zalew Witoszówka ponownie stanie się miejscem aktywnego relaksu dla mieszkańców naszego miasta. Mamy do dyspozycji rowery wodne oraz kajaki, a dla amatorów żeglugi łódki Optymist, na których będzie można zdobyć pierwsze doświadczenia w żeglowaniu. Serdecznie zapraszam w najbliższą sobotę wszystkich świdniczan do wspólnej zabawy nad zalewem – mówi Jerzy Żądło, dyrektor OSIR.

Zalew (10)Podczas sobotniego pikniku będzie możliwość skorzystania z darmowych przejażdżek rowerami wodnymi, kajakami i żaglówkami. W planach są pokazy strażaków z OSP Świdnica, żeglarzy z Klubu Żeglarskiego Qbryg oraz modelarzy specjalizujących się w składaniu modeli pływających. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Nad zalewem Witoszówka stanie sportowe miasteczko przygotowane przez TKKF Bolko. Będą też „dmuchańce” i bańki mydlane. Piknik zwieńczy poczęstunek z grilla.

/UM w Świdnicy/
Zdjęcia Artur Ciachowski

plakat_otwarcie_bosmanatu

Poprzedni artykułBiegiem na wieżę
Następny artykułPorzucone przy rondzie szukają domu [AKTUALIZACJA]