Strona główna Sport Lekkoatletyka Biegiem na wieżę

Biegiem na wieżę

0

Najpierw wokół centralnego placu w mieście, potem 222 stopnie na sam szczyt. Już po raz trzeci w Świdnicy odbędzie się Bieg na Wieżę Ratuszową. Amatorów niezwykłych wyzwań zapraszamy 3 września do świdnickiego Rynku. 

wieża

W biegu mogą wystartować osoby powyżej 16 lat w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn. Ze względów organizacyjnych lista zgłoszeń może liczyć 120 osób. Trasa tradycyjnie wytyczona została wokół Rynku (jedno okrążenie). Następnie do pokonania będą 222 schody prowadzące na taras widokowy wieży ratuszowej. Czas biegu będzie mierzony, a zawodnicy będą wypuszczani na trasę co pół minuty. Zapisy w dniu biegu przy Informacji Turystycznej w godz. 8.00-9.30, a start o 10.00. Udział w biegu jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest Księstwo Świdnicko-Jaworskie Lokalna Organizacja Turystyczna przy współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Klubem Biegacza Hermes Świdnica.

bieg plakat

Przed rokiem wystartowało blisko czterdzieści osób. Wśród pań triumfowała Elżbieta Kowalewska (02:39,20), a wśród panów Jakub Janiszewski (01:55,00).

Poprzedni artykułW niedzielę ostatni turniej plażówki
Następny artykułJutro otwarcie bosmanatu i wypożyczalni! [FOTO/VIDEO]