Strona główna 0_Slider Bartosz Kurek poprowadził Polaków do zwycięstwa!

Bartosz Kurek poprowadził Polaków do zwycięstwa!

2

Mieszkaniec Świdnicy Bartosz Kurek był wspólnie z Michałem Kubiakiem najskuteczniejszym siatkarzem kadry Polski podczas meczu z Egiptem. Biało-czerwoni zanotowali pewną wygraną 3:0 na inaugurację Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Pierwszy start ma za sobą także koń Banderas dosiadany przez Pawła Spisaka. 

CSC_0596

Polscy siatkarze problemy z Egipcjanami mieli jedynie w drugiej partii, kiedy to musieli gonić wynik od stanu 5:8. Szybko jednak doścignęli przeciwników i wygrali tą partię 25:20. Pierwszy i trzeci set to zwycięstwa odpowiednio 25:18 i 25:17! Bartosz Kurek i Michał Kubiak byli najskuteczniejszymi zawodnikami meczu zdobywając po 12 punktów.

CSC_0595

Pierwszą konkurencję mają za sobą także Paweł Spisak i Banderas startujący we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Polak uzyskał 53,60 pkt. co daje mu po konkursie ujeżdżenia 51. pozycję w stawce 65 zawodników. Dla bardzo młodego dziewięcioletniego konia, którego właścicielem jest świdniczanin Marek Jodko to absolutny debiut na Igrzyskach Olimpijskich. Ten start to przede wszystkim zbieranie doświadczenia, które ma zaprocentować podczas następnych Igrzysk Olimpijskich. W poniedziałek biało-czerwonych czeka próba terenowa.

Poprzedni artykułŚwidnickie śluby w statystyce
Następny artykułOstatni sprawdzian na remis