Strona główna 112 Wpadł na kradzieży, przyznał się do demolki

Wpadł na kradzieży, przyznał się do demolki

0

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył sobie narzędzia  swojego byłego pracodawcy. Podejrzewany ma na koncie także inne przestępstwo – dodatkowo okazał się sprawcą zdemolowania wiaty przystankowej. 21-latek  usłyszał już zarzuty w obu tych sprawach – informuje Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy.

wiata (2) z

Zdjęcie ilustracyjne

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy dnia 29 czerwca  zatrzymali 21-leniego mężczyznę, który przywłaszczył sobie narzędzia w postaci m.in. piły spalinowej, należące do jego byłego pracodawcy. W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym, policjanci wrócili do sprawy sprzed trzech miesięcy – powybijania szyb wiaty przystankowej w Lutomi Górnej. Funkcjonariusze jeszcze raz przeanalizowali materiał dowodowy dochodząc do wniosku, że podejrzewany jest sprawcą także tego czynu. Po drobiazgowych przesłuchaniach mężczyzna przyznał się do popełnienia obu opisanych przestępstw.

Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, podobnie jak za przywłaszczenie powierzonej rzeczy. Sprawca musi się także liczyć z obowiązkiem naprawienia szkody.

/KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułSukces młodzików Cukrownika Pszenno
Następny artykułLider programu bezpieczeństwa