Strona główna Sport Piłka nożna Sukces młodzików Cukrownika Pszenno

Sukces młodzików Cukrownika Pszenno

0

Drużyna młodzików Cukrownik Pszenno, jako jedyna z Dolnego Śląska, 8 lipca  powalczy o tytuł mistrza, podczas Finału Centralnego 6. Ogólnopolskiego Turnieju LZS Dziewcząt i Chłopców „Mała Piłkarska Kadra Czeka” im. Marka Procyszyna w Prószkowie k/ Opola.

cukrownik_mlodzicy

W 2010 organizatorzy turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” zauważyli, że ma­ło jest tur­nie­jów, któ­re koń­czą się finałem cen­tral­nym dla chłop­ców i dziew­cząt do lat 13 (do tego wie­ku dzie­ci tre­nu­ją wspól­nie) po­sta­no­wio­no więc do „Ka­dry” do­łą­czyć osob­ny tur­niej. Fi­nał Cen­tral­ny I Ogól­no­pol­skie­go Tur­nie­ju Dziew­cząt i Chłop­ców „Ma­ła Pił­kar­ska Ka­dra Cze­ka” od­był się w Opo­lu w 2011 roku. W tym roku szansę na medal mają młodzi piłkarze Cukrownik Pszenno.

Drużyna z Pszenna pokonała w powiatowej Lidze Orlika drużyny z Burkatowa, Witoszowa, Mokrzeszowa, Bystrzycy Górnej, Wiśniowej, Lutomi oraz Marcinowic. W eliminacjach strefowych „Mała Piłkarska Kadra Czeka”  zostawili w tyle drużyny z powiatu dzierżoniowskiego  i wałbrzyskiego. Kolejnym etapem były finał dolnośląski, w którym zawodnicy z Pszenna również odnieśli zwycięstwo, pokonując zespoły reprezentujące strefę jeleniogórską, wrocławska i legnicką.

Tym samym drużyna z Pszenna jest jedynym reprezentantem Dolnego Śląska w rozgrywkach w Prószkowie koło Opola.

Drużyna młodzików Cukrownik Pszenno powstała  4 lata temu. Trenuje pod  okiem Szymona Goździejewskiego, a jej kierownikiem jest  Katarzyna Goździejewska. 30 osobowy skład drużyny tworzą młodzi zawodnicy z Pszenna  i gminy Świdnica, którzy trenują na boisku w Pszennie i hali sportowej  przy gimnazjum w Pszennie.

/opr. red./

Poprzedni artykułBilety do Cinema 3D [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułWpadł na kradzieży, przyznał się do demolki