Strona główna Bez kategorii Teatr Stary znów w Świdnicy

Teatr Stary znów w Świdnicy

0

Od jutra będzie można kupić bilety na najważniejsze wydarzenia drugiej edycji imprezy organizowanej przez Świdnicki Ośrodek Kultury  „Czas na teatr/Teatr na czasie”. We wrześniu do miasta zjedzie krakowski Teatr Stary ze spektaklem „Wróg ludu” w reżyserii Jana Klaty. W przedstawieniu, wzbudzającym ogromne emocje w kraju i entuzjastycznie przyjmowanym zagranicą główną rolę kreuje Juliusz Chrząstowski.

Trylogia

Zdjęcie ze spektaklu „Trylogia” z Anną Dymną, który widzowie obejrzeli podczas pierwszej edycji teatralnych spotkań.

Za brawurowo zagraną rolę niepokornego doktora Stockmana otrzymał tytuł Najlepszego Aktora w plebiscycie publiczności XXII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi. Nie zawiodą również Alchemicy, którzy zaprezentują spektakl „Joko świętuje rocznicę Topora” w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego i Tomka Dajewskiego.

Druga edycja projektu „Czas na teatr” będzie, podobnie jak przed rokiem, nastawiona na działania o charakterze edukacyjnym. Aktorzy  odwiedzą szkoły, przedszkola oraz  Uniwersytet III Wieku. Nie zabraknie warsztatów aktorskich, recytatorskich i wielu działań z udziałem mieszkańców. W tym roku organizatorzy biorą sobie za cel odtworzenie atmosfery świdnickiego teatru sprzed 70 lat – chcą aktywizować społeczeństwo,a  przez działania teatralne  kreować atmosferę twórczego dialogu.

/opr.red/

Poprzedni artykułPięć milionów czeka na przedsiębiorców
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]