Strona główna Wydarzenia Pięć milionów czeka na przedsiębiorców

Pięć milionów czeka na przedsiębiorców

0

Opracowany przez Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych ze Świdnicy projekt realizacji wsparcia dla przedsiębiorców uzyskał w ocenie punktowej konkursu II miejsce na Dolnym Śląsku. Prezes SSIG Konrad Jabłoński oraz wiceprezes Łukasz Świeczko podpisali z Dolnośląskim Funduszem Rozwoju umowę na kwotę 5 mln zł. Wnioski o pożyczki są już przyjmowane.

 Podpisanie umowy DFR

Z lewej przedstawiciele SSIG ze Świdnicy

To już siódmy raz od 2010 roku Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych zdobywa unijne środki na wspieranie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Do tej pory organizacja ta udzieliła z unijnych środków oraz funduszy własnych, pożyczek na kwotę 27 mln zł. W rozpoczynanym właśnie projekcie SSIG, oprócz celów inwestycyjnych udzielać będzie także pożyczki na cele obrotowe.

Przedsiębiorcy mogą uzyskać pożyczki: na inwestycje do 100 tysięcy złotych, lub na cele obrotowe (zakup towarów, surowców) do 250 tysięcy złotych. Oprocentowanie sięga od 2,83 do 6,03 w zależności od rodzaju pożyczki i statusu firmy. Wnioski można składać w siedzibie SSIG przy ul. Armii Krajowej 29 w Świdnicy.

/opr. red./

Poprzedni artykułWichura szaleje w powiecie [FOTO]
Następny artykułTeatr Stary znów w Świdnicy