Strona główna Temat dnia Pokemon Go w Świdnicy

Pokemon Go w Świdnicy

11

Dopiero od soboty, 16 lipca gra Pokemon Go, na której punkcie oszalał cały świat, jest dostępna w Polsce, ale w Świdnicy gracze radzili sobie z przeszkodami już od połowy ubiegłego tygodnia.

pokemony w Świdnicy

Jak informuje wikipedia, pokemon to nazwa serii gier konsolowych firmy Nintendo, tworzonych od 1996 przez Satoshiego Tajiri.Po sukcesie gier, świat pokemonów został także zaadaptowany do anime, filmów, mangi, zabawek, książek itp.  Termin pokémony odnosi się również do 721 fikcyjnych gatunków stworzeń, które pojawiły się w grach na Nintendo 3DS.

Pokemon Go to zupełnie nowa jakość, wykorzystująca tradycje gier Nitendo. Tak opisuje ją Krzysztof Lech w PC World: Pokemon GO to darmowy tytuł rozgrzewający do czerwoności umysły mobilnych graczy, którzy są wielbicielami Pokemonów. Gra, którą stworzyło studio Niantic, nazywana była często mobilną premierą roku. Wykorzystuje ona geolokalizację oraz rzeczywistość rozszerzoną. Gracz, który na wstępie wybiera postać, którą chce grać oraz pierwszego Pokemona, wychodzi ze smartfonem w dłoniach z domu szukając po okolicy innych Pokemonów (ich lokalizację można oznaczyć przy wykorzystaniu GPS-a) i łapiąc je. Dzięki wbudowanej w smartfon kamerze oraz nałożeniu na rejestrowany obraz trójwymiarowej postaci stworka uzyskiwany jest efekt przeniesienia wirtualnego świata do naszego. Zdobyte Pokemony gracz może trenować i wystawiać do walk z innym trenerem, którego może spotkać choćby tuż za rogiem swojego domu.

pokemon

Łowcy Pokemonów, zanim jeszcze gra oficjalnie została udostępniona w Polsce, pojawili się kilka dni temu w Świdnicy. Robert i Ania, którzy jako jedni z pierwszych wyruszyli w pogoń za baśniowymi stworami, pierwszego Pokemona złapali na ulicy Strzegomskiej. Jak przyznają, to jest ekscytujące polowanie. Nie wiadomo, gdzie i kiedy „stworek się pojawi. Dzięki aplikacji telefon sam daje znać dźwiękiem i wibracjami. Dzisiaj jest o wiele łatwiej, można skorzystać z mapy.

Świat gra w Pokemon Go zaledwie dwa tygodnie, a już słychać głosy o zagrożeniach. Przestrzegają przed nimi m.in.policjanci z USA i Kanady. Gracze, wpatrzeni w smartfony, zapominają o całym świecie i stają się łatwym celem dla złodziei. Zapominają także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drogach albo grają podczas jazdy samochodem.

/opr. red./

Poprzedni artykułSprawdzą trzeźwość kierowców
Następny artykułPrzebojowe wycieczki po rodzinnym mieście [FOTO]