Strona główna Wydarzenia Świdnica Przebojowe wycieczki po rodzinnym mieście

Przebojowe wycieczki po rodzinnym mieście [FOTO]

2

Już od sześciu lat dziesiątki  dzieci i rodziców przyciągają wyprawy, organizowane w ramach cyklu „Z mamą i tatą odkrywam Świdnicę”. Historia miasta, okraszona legendami i tajemnicami, jest bardzo atrakcyjna.

WYCIECZKA Z MAMA I TATA - 16.07.2016 - (9)

Zwiedzanie może być dobrą propozycją na wakacje – uznały w 2010 roku dwie dolnośląskie przewodniczki Marta Miniewicz i Anna Motyka. Swoim pomysłem zainteresowały Urząd Miejski. Z tej współpracy powstał cykl, który udowadnia, że zwiedzanie nawet dla dzieci, i nawet we własnym mieście, może być fantastyczną przygodą.

Sukces leży w sposobie oprowadzania, który zwykle ma charakter gry lub wyprawy w poszukiwaniu tajemnic. W wakacje co tydzień dzieci wraz z rodzicami przychodzą w sobotę przed fontannę Neptuna w Rynku i stąd wyruszają albo szlakiem legend, albo np. kupców czy piekarzy. W sobotę 16 lipca zwiedzanie miało wyjątkowy charakter. Przewodniczki zabrały świdniczan szlakiem tajemnic: Nie do wiary! Straszne historie, czary – mary… Czy strach ma wielkie oczy? Sprawdzimy to na wieczornej wycieczce, na której wysłuchamy naprawdę strasznych opowieści. Wycieczka tylko dla odważnych!

Wycieczki są bezpłatne. Kolejna już w najbliższą sobotę o godzinie 11.00. Tym razem na uczestników czeka gra miejska. Start jak zawsze przy fontannie Neptuna.

/red./

Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułPokemon Go w Świdnicy
Następny artykułRatujmy kobiety: Akcja na Rynku [FOTO]