Strona główna Wydarzenia Świdnica Ożywią świdnickie podwórka

Ożywią świdnickie podwórka

1

Zakończył się otwarty nabór projektów w ramach Akcji Podwórko 2016. Zwycięzcy zrealizują projekty, które mają ożywić  dwa świdnickie podwórka. Projekt poprzedziły spotkania i rozmowy z mieszkańcami, którzy mówili o swoich marzeniach i oczekiwaniach.

podwórko 11 maja 2016 (2)

W ramach naboru wpłynęło 6 ofert, spośród których każde z podwórek wybrało propozycję, która zostanie zrealizowana w sierpniu tego roku. Każda z ofert została oceniona przez kuratora projektu, przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Świdnicy, przedstawicieli Świdnickiego Ośrodka Kultury i przedstawicieli Fundacji Teatr Bezdomny, którzy wystawili swoje rekomendacje. Ostateczna decyzja należała do mieszkańców podwórek. Wybrali oni do realizacji projekty:
podwórko 1 – projekt „Nasze Atelier” autorstwa Moniki Bogusz i Marcina Mrozińskiego
podwórko 2 – projekt „Eko – ławka„ autorstwa Marcina Rosińskiego.

Akcja Podwórko to projekt adresowany do mieszkańców świdnickich kamienic i bloków, a jego celem jest zmiana postrzegania procesu rewitalizacji wśród mieszkańców miasta. Projekty będą już w sierpniu realizowane na podwórkach przy ulicy Jagiellońskiej i między ulicami Teatralną, Szpitalną i Pułaskiego. Każdy z autorów na realizację swoich pomysłów, uzgodnionych i zaakceptowanych przez mieszkańców, będzie miał 3 tysiące złotych. Te środki nie wystarczą oczywiście na gruntowne remonty, ale ideą akcji jest nie tylko poprawa estetyki, ale przede wszystkim integracja mieszkańców, zachęcenie do wspólnych działań i kontaktów.

Organizatorem Projektu jest Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Carpe Diem. Partnerami projektu są Fundacja Teatr Bezdomny i Świdnicki Ośrodek Kultury. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miasta Świdnica.

/opr. red./

Poprzedni artykułDzień Dawcy Szpiku
Następny artykułŚKPR zdradził nazwisko nowego trenera seniorów