Strona główna Bez kategorii Ogród Różany po zmroku

Ogród Różany po zmroku [FOTO]

9

Otwarty wczoraj po odnowie skwer przy placu Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy przyciąga spacerowiczów nie tylko za dnia. Równie ładnie jest w tym miejscu po zmroku, a uwagę szczególnie przyciąga podświetlona fontanna.

PL. 1000-LECIA - 28.07.2016 -  (2)

Skwer nawiązuje do założeń architektonicznych sprzed II wojny światowej. Wskutek likwidacji nowożytnych umocnień obronnych miasta powstały planty miejskie w stylu secesyjnym. W latach 20-tych XX wieku przekształcono je w różany ogród miejski, bogato wyposażony w charakterystyczne elementy epoki Art-Deco. Zachowując unikalny charakter tego miejsca odtworzono ogród, kierując szczególną uwagę na elementy małej architektury m.in. fontannę, ławki drewniane, stoliki, trejaże, pergolę. Zrekonstruowano układ ścieżek spacerowych, place i szatę roślinną. Dodatkowo teren oświetlony został lampami parkowymi. Po zmroku fontanna jest podświetlana.

Mieszkańcy podczas czwartkowego otwarcia wyrażali obawę, czy przypadkiem ogród nie stanie się miejscem dla amatorów alkoholu albo nie przyciągnie wandali. Teren monitorowany jest za pomocą dwóch kamer. – Dotychczas operator zaobserwował dwie sytuacje, w których doszło do spożywania alkoholu na odnowionym skwerze. Mimo szybkiej reakcji, patrol nie zastał już tych osób na miejscu – mówi Marek Fiłonowicz ze Straży Miejskiej i zachęca wszystkich spacerowiczów, by bez względu na to, że są kamery, informowali strażników o podobnych sytuacjach, dzwoniąc na bezpłatny numer 986.

/red./

Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułWykopali ludzką czaszkę
Następny artykułPożegnanie w OREW-ie