Strona główna Wydarzenia Świdnica MPK skontroluje bilety

MPK skontroluje bilety

0

Urząd Miasta ogłosił rozstrzygnięcie przetargu na kontrolę biletów w autobusach i tworzenie rozkładów jazdy komunikacji miejskiej. Od 1 września będzie to robić Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Do tej pory piątka kontrolerów była zatrudniona przez Urząd Miejski. Również magistrat musiał zajmować się windykacją kar za brak ważnego biletu. Rocznie wystawiano około 1309  mandatów, z czego tylko 400 było płaconych w terminie. Pozostałe, musiały trafić do windykacji. Oznaczało to opóźnienie we wpływie do kasy około  100 tys. zł.

IS_DSCN2281

Zgodnie z warunkami przetargu MPK przejmie za porozumieniem stron wszystkich kontrolerów. Kolejna zmiana wiąże się z tworzeniem rozkładów jazdy, rozumianym nie tylko jako drukowanie i umieszczanie na przystankach, ale przede wszystkim jako ustalanie częstotliwości kursowania na poszczególnych liniach. To zadanie również należało do obowiązków pracowników Wydziału Komunikacji UM w Świdnicy, którzy za pomocą specjalistycznego oprogramowania przynajmniej dwa razy do roku przygotowywali rozkłady jazdy i dokonywali niezbędnych korekt.

Dysponujemy specjalistycznym oprogramowaniem – wyjaśnia Tomasz Kurzawa prezes zarządu MPK w Świdnicy – a przede wszystkim doświadczonymi praktykami, którzy czują puls miejskiej komunikacji. Przygotowywanie przez nas rozkładów jazdy uprości procedury i przyspieszy tempo wprowadzania zmian i korekt w rozkładach w odpowiedzi na sugestie gmin obsługiwanych przez spółkę albo naszych pasażerów. Poza wszystkim złożenie w jednych rękach odpowiedzialności za całokształt spraw komunikacyjnych w sposób jednoznaczny dla klientów określi kompetencje.

Uzyskana w przetargu kwota za usługi kontroli biletów, windykacji i tworzenia rozkładów jazdy jest niższa od planowanej.

Poprzedni artykułPożegnanie w OREW-ie
Następny artykułPół TBS, pół komunalny [FOTO]