Strona główna Temat dnia Jan Dzięcielski nie będzie nadleśniczym

Jan Dzięcielski nie będzie nadleśniczym

11

Po 10 latach ze stanowiska nadleśniczego Nadleśnictwa Świdnica został odwołany Jan Dzięcielski. Będzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu ds. innowacji. Zmiana ma najprawdopodobniej podłoże polityczne.

Jan Dzięcielski

Jan Dzięcielski postawił zrujnowane Nadleśnictwo Świdnica na nogi. Dzięki jego zarządzaniu przestało przynosić straty i stało się jednym z najlepszych w Polsce. W ciągu 10 lat dzięki dobrej współpracy z załogą i operatywności pozyskał środki na kapitalny remont budynku nadleśnictwa, adaptację dawnej fabryki fortepianów na Centrum Edukacji Ekologicznej. Jego pomysłem było stworzenie Jaskini Nietoperzy i budowa platform widokowych. Dzięki współpracy z samorządowcami doprowadził do stworzenia wielu atrakcyjnych ścieżek turystycznych i rowerowych. Nadleśnictwo zasłynęło także z najlepszej w Polsce submisji cennego drewna, a mieszkańcom dało się poznać z dorocznego Święta Dzika.Od kilku lat jedną ze sztandarowych akcji było sadzenie lasu, w którym brali udział biskup świdnicki, parlamentarzyści, samorządowcy i dziennikarze. Nadleśnictwo wielokrotnie angażowało się w akcje edukacyjne i charytatywne.

Jan Dzięcielski

Zdjęcie z dzisiejszego pożegnania.

Jan Dzięcielski, mimo że nie jest rodowitym świdniczaninem, został wybrany do Rady Miejskiej obecnej kadencji i pełni funkcję przewodniczącego. – Nie zamierzam opuścić Świdnicy. To miasto wybrałem na moje życie – zapewnił Swidnica24.pl.

Niestety, wiem już o zmianie na stanowisku nadleśniczego w Świdnicy – mówi  Śwdnica24.pl posłanka PO Katarzyna Mrzygłocka. – Chciałabym wierzyć, że to nie była decyzja polityczna, ale fakty są inne.

Jan Dzięcielski jest działaczem Platformy Obywatelskiej, związanym ze środowiskiem wrocławskim. Jego inicjatywą było m.in. prowadzenie przez radnych wspólnych dyżurów z posłami i senatorem PO. On sam nie chce komentować okoliczności zmiany. – Oczywiście nową funkcję będę pełnił najlepiej jak potrafię – zapewnia. Nie od dziś jednak wiadomo, że nie był mile widziany w Świdnicy przez środowiska prawicowe.

Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Marek Zięba dopiero jutro udzieli w tej sprawie informacji.  O  następcy na razie wiadomo tyle, że przejdzie do Świdnicy z innego nadleśnictwa. Jutro dyrektor RDLP we Wrocławiu ma powierzyć obowiązki nowemu nadleśniczemu.

/asz/

Poprzedni artykułOkradli i pobili dwóch nastolatków
Następny artykułRuszyły zapisy na regaty Książęcy Szkwał