Strona główna 112 Okradli i pobili dwóch nastolatków

Okradli i pobili dwóch nastolatków

1

Weszli za nimi do bramy, pobili i zabrali telefony oraz tablet. Policja ustaliła i zatrzymała trzech sprawców brutalnego rozboju, do którego doszło w centrum Świdnicy.

rozboj1

Jeden z zatrzymanych, zdjęcie KPP w Świdnicy

Do zdarzenia doszło 24 lipca po południu w centrum Świdnicy. Chłopcy w wieku 15 i 16 lat wracali do domu. Kiedy weszli do budynku, wbiegło za nimi trzech napastników. Na klatce schodowej pokrzywdzeni zostali przez nich pobici pięściami, a następnie zmuszeni do oddania wszystkich wartościowych przedmiotów: tabletu oraz trzech telefonów komórkowych. Sprawcy zabierając łup uciekli, a pokrzywdzeni zawiadomili policję. Świdniccy funkcjonariusze na podstawie przekazanych rysopisów jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzewanych. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 21 lat oraz 16-letni chłopak. Po zatrzymaniu wskazali miejsce, gdzie ukryli tablet oraz telefony. Mienie zostało przez policjantów odzyskane.

 Dwaj dorośli sprawcy trafili do policyjnego aresztu, ich nieletni towarzysz noc spędził natomiast w policyjnej izbie dziecka. 21-latkowie usłyszeli już zarzuty. Sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawą 16-latka zajmie się natomiast sąd rodzinny.

/KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułNielegalna fabryczka tytoniu
Następny artykułJan Dzięcielski nie będzie nadleśniczym