Strona główna Wydarzenia Hospicjum a sprawa 900 tysięcy

Hospicjum a sprawa 900 tysięcy

4

Informacje o tym, jakoby Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy musiało oddać 900 tys. zł otrzymane z Budżetu Obywatelskiego są niezgodne z prawdą. Rewelacji, jaka pojawiła się na jednym z lokalnych portali informacyjnych nie potwierdzają ani prezes stowarzyszenia Joanna Gadzińska, ani rzeczniczka Urzędu Miasta Magdalena Dzwonkowska.

Hospicjum

Pan który wypowiadał się w tej sprawie nie jest już członkiem stowarzyszenia – dodaje prezes Gadzińska.

Hospicjum w I edycji budżetu obywatelskiego przegrało rywalizację o środki z Caritasem. Caritas otrzymał 2 miliony złotych i ośrodek pod nazwą „Hospicjum im. Ojca Pio” powstał w dawnych barakach przy ulicy Przyjaźni. Przyjmowani są tam głównie chorzy do opieki długoterminowej, a nie hospicyjnej.

Natomiast Towarzystwo nie może ukończyć budowy obiektu, który miał powstać rok temu przy ulicy Leśnej. Otrzymane 900 tys. to zbyt mało na realizację przedsięwzięcia. Działające od ponad 20 lat Towarzystwo „Hospicjum” nie dotrzymało wprawdzie warunków umowy, czyli nie rozliczyło się z otrzymanej sumy w przewidzianym terminie, czyli do końca roku, ale przeprowadzone kontrole nie wykazały nieprawidłowości.

/opr.red./

 

Poprzedni artykułZadał 30 pchnięć, jest poszukiwany
Następny artykułDrugie miejsce AP Świdnica podczas Wrocław Trophy