Strona główna Sport Piłka nożna Drugie miejsce AP Świdnica podczas Wrocław Trophy

Drugie miejsce AP Świdnica podczas Wrocław Trophy

0

Stolica Dolnego Śląska była w dniach 8-10 lipca była gospodarzem czwartej edycji międzynarodowego turnieju piłki nożnej Wrocław Trophy 2016. W imprezie wzięło udział blisko 3500 młodych piłkarzy, reprezentujących około 200 drużyn z 15 krajów Europy. W sumie rozegrano ponad 660 meczów.

piłka

W zawodach świetnie zaprezentowali się przedstawiciele Akademii Piłkarskiej Świdnica występujący pod okiem trenera Artura Sary. Świdniczanie zajęli znakomite drugie miejsce w kategorii U-9. Nasi chłopcy rozegrali w sumie siedem spotkań, z których wygrali pięć. Do tego jeden pojedynek zakończył się remisem, a ten ostatni w wielkim finale niestety porażką. Górą w decydującym boju był UKS Irzyk Warszawa. Świdnicką drużynę reprezentowali: Damian Rosada, Kamil Grzelak, Marek Kaźmierczak, Aleksander Jarosz, Piotr Michalski, Konrad Anioł, Igor Gosztyła i Igor Danieluk. W kategorii U-9 królem strzelców został Aleksander Jarosz z Akademii Piłkarskiej Świdnica. Został on ponadto wyróżniony statuetką w kategorii MVP jako najbardziej wyróżniający się zawodnik tej kategorii wiekowej. Po sukcesie w Mini-Mistrzostwach Deichmann chłopcy nie odpuszczają i nadal trzymają wysoki poziom.