Strona główna Temat dnia Fotele zamówione, otwarcie we wrześniu

Fotele zamówione, otwarcie we wrześniu

1

Ostatni element potrzebny do otwarcia po kapitalnym remoncie sali widowiskowej w I LO im. Jana Kasprowicza w Świdnicy zamówiony. 384 fotele mają być zamontowane pod koniec sierpnia i po ponad dwóch latach przerwy znów obiekt zapełni się uczniami i widzami.

sala 1 (5)

Dobudowana po wojnie do modernistycznego budynku szkoły sala musiała przejść gruntowny remont przede wszystkim z powodu dachu, który po deszczach zamieniał się w basen.  19 maja  2014 roku przed próbami widowiska z udziałem dzieci spadła podsufitka. Ze względu na stan zagrożenia największa w Świdnicy sala – na 600 miejsc – została zamknięta.

Powiat zadecydował o przeprowadzeniu remontu. 15 stycznia 2015 r. powiat świdnicki, reprezentowany przez starostę Piotra Fedorowicza i wicestarostę Zygmunta Worsę, podpisał z warszawską firmą Energy Investors Group umowę na roboty budowlane. Z kolei jeszcze podczas ferii warszawskiej firmie został przekazany teren budowy. Całkowity koszt remontu to 2.194.000 zł. Zakres prac obejmuje między innymi: docieplenie stropodachu budynku z wymianą pokrycia dachowego, wymianę sufitu podwieszonego w sali wielofunkcyjnej i zabezpieczenie konstrukcji dachu, remont elewacji zewnętrznych, remont pomieszczeń, korytarzy i holów, remont klatek schodowych, remont sceny i magazynu, remont foyer, remont widowni.

Początkowo mowa była o zakończeniu prac 30 grudnia 2015, później – 15 stycznia 2016. – Wykonawca zwrócił się z wnioskiem o dodatkowe dwa miesiące, argumentując opóźnienia w pracach brakiem właściwego przyłącza energetycznego. Powiat nie wyraził na to zgody. Firma spóźniła się o 111 dni i zgodnie z zapisami umowy powinna zapłacić 4 tysiące złotych za każdy dzień zwłoki. – Według naszych wyliczeń kara powinna wynieść 413 tysięcy złotych, ale ponieważ sama inwestycja nie została jeszcze zamknięta ani rozliczona, wykonawca nie otrzymał od nas żadnego pisma w tej sprawie – informuje Piotr Dębek, rzecznik prasowy starostwa.

Na mocy oddzielnego przetargu została wyłoniona firma, która wykona 384 fotele, w tym 78 z pulpitami. Obicia mają być w kolorze granatowym. Wykonawcą jest Nowy Styl z Krosna, który ma otrzymać 337. 494 złotych. Zakup finansowany jest z budżetu powiatu.

Fotele mają być zamontowane do 23 sierpnia, natomiast oddanie auli do użytku zaplanowano na 8 września tego roku.

/asz/

 

Poprzedni artykułLato w mieście
Następny artykułZostawmy pustułki