Strona główna Wydarzenia 20 milionów złotych do wzięcia

20 milionów złotych do wzięcia

0

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła konkurs dla przedsiębiorstw z większościowym udziałem jednostek samorządu terytorialnego, czyli dla spółek gminnych. Konkurs na dotacje będzie obejmował trzy rodzaje działalności, która ma wpłynąć na zwiększenie efektywności energetycznej małych i średnich przedsiębiorstw w regionie.

podstrefa Świebodzice

Pierwsza to głęboka modernizacja energetyczna obiektów, w tym wymiana lub modernizacja źródła energii, mająca na celu zwiększenie efektywności energetycznej. Druga to wsparcie instalacji odzyskujących ciepło odpadowe. I wreszcie trzecia to zastosowanie technologii efektywnych energetycznie w przedsiębiorstwie. Maksymalne dofinansowanie, o jakie mogą starać się mikro i małe przedsiębiorstwa to  65 i maksymalnie 70 % kosztów. Średnie mogą liczyć na dofinansowanie od 55 do 60 % , a duże na 45 do 50 %. Przedsiębiorstwa będą mogły również starać się o dofinansowanie wydatków związanych z przygotowaniem dokumentacji projektu, zarządzaniem projektem, czyli kosztami z tytułu umowy o pracę przeprowadzeniem audytów energetycznych przed realizacją inwestycji.

Mogą otrzymać  na ten cel nawet 70 % kosztów kwalifikowanych. Minimalna wartość projektu to 50 tys. zł wydatków całkowitych, a maksymalna nie może przekroczyć 2 mln euro dla dużych przedsiębiorstw, których większość udziałów lub akcji należy do jednostek samorządu terytorialnego. Beneficjent zobowiązuje się do osiągnięcia w wyniku realizacji projektu, efektu, w postaci oszczędności energii na poziomie nie mniejszym niż 35%. Wnioski o dofinansowanie projektów można składać od 08 do 31 sierpnia.

/opr.red/

Poprzedni artykułZłodziej w letnim ogródku [FOTO/VIDEO]
Następny artykułMiasto przez media informuje o zabraniu pieniędzy?