Strona główna 112 Złodziej w letnim ogródku

Złodziej w letnim ogródku [FOTO/VIDEO]

8

Kamera zamontowana na zewnątrz restauracji Ratuszowa zarejestrowała moment kradzieży 6 krzeseł z ogródka. Jak wyjaśniła właścicielka Anna Łaniewska-Radaj, złodziej pojawił się o godz. 23.30, schował w niewidocznym miejscu rower, na którym przyjechał i czekał. Po dwóch godzinach zaczął wybierać krzesła, które przygotował do zabrania, włożył je jedno w drugie, po czym załadował  na plecy, wsiadł na rower i spokojnie odjechał.

złodziej 4

Restauratorka przyznała, że to była pierwsza taka kradzież od 6 lat, czyli od czasu gdy wystawia w sezonie ogródek piwny. Najbardziej zaniepokoił ją jednak fakt, że pomimo monitoringu zamontowanego w centrum miasta żaden funkcjonariusz nie śledził na bieżąco ekranów. Wówczas widok mężczyzny wyjeżdżającego z Rynku z ogromnymi krzesłami ogrodowymi mógłby wzbudzić pewne podejrzenia.

Film z kamery przemysłowej dokumentujący przebieg zdarzenia otrzymała nasza redakcja oraz policja, która jutro zajmie stanowisko w tej sprawie.

złodziej 1

złodziej2

złodziej3

złodziej 4

złodziej5

W myśl przepisów, kradzież przedmiotów o wartości przekraczającej 1/4 płacy minimalnej jest już traktowana jak przestępstwo, za które grozi odpowiedzialność karna.

 Aktualizacja 14.07

Jak informuje oficer prasowy KPP w Świdnicy Grzegorz Oleśkiewiecz, policjanci patrolujący  ten teren nie zauważyli niczego niepokojącego w okolicy restauracji. Prawdopodobnie złodziej  ukrył się, chcąc uniknąć konfrontacji, w przeciwnym razie na pewno zostałby wylegitymowany.  Policja nie  ma podglądu na monitoring miejski, a wszelkie informacje otrzymuje od straży miejskiej. Obecnie prowadzone są czynności zmierzające do identyfikacji sprawcy.

   fil

Poprzedni artykułZmarł motocyklista
Następny artykuł20 milionów złotych do wzięcia