Strona główna Sport Inne Złoto Kacpra Jamrozika na MP!

Złoto Kacpra Jamrozika na MP!

0

Kacper Jamrozik wywalczył pierwsze miejsce podczas Otwartych Mistrzostw Polski w kickboxingu. Zawodnik na co dzień jest uczniem gimnazjum w Lutomi Dolnej i wychowankiem Fighter Klub Kaczmarek Grodowski.

 kickboxing

Młody, skromny, spokojny – tak można w skrócie opisać ucznia klasy trzeciej Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej. – Sportem interesuję się od najmłodszych lat i jest on we krwi, nie wyobrażam sobie życia bez aktywności związanej z treningiem i bieganiem. Wszystko zaczęło się od walk oglądanych w telewizji. Potem wraz z bratem poszedłem na trening MMA i zostałem w klubie MMA Gryf Świdnica lecz tylko na pół roku. Następnie trafiłem do Fighter Klub Kaczmarek Grodowski. Nic nie przyszło samo, na to wszystko składają się godziny treningów i rozmowy z trenerami, którzy swoim doświadczeniem uczą mnie jak postępować, jak walczyć, a przede wszystkim jak być dobrym człowiekiem – wyznaje Kacper Jamrozik.

Kickboxer wspomina też swoje pierwsze zawody. – Czułem stres, niepewność, a jednocześnie chęć sprawdzenia siebie, czy podołam. Kickboxing nauczył mnie systematyczności, która pokazała, że tylko tak można osiągnąć wyniki. Poza tym zyskałem pewność siebie. Największym wsparciem są moi trenerzy, dzięki którym osiągnąłem swój największy sukces – zwycięstwo w Otwartych Mistrzostwach Polski w kickboxingu. Mistrzem nikt się nie rodzi, do tego celu jest daleka i kręta droga, a sukces zdobywany ciężkimi treningami daje największego „kopa” do działania! – dodaje Kacper.

Poprzedni artykułPo raz czwarty dla „Szymka”
Następny artykułPołożna na medal. Głosuj na świdniczankę!