Strona główna Bez kategorii Położna na medal. Głosuj na świdniczankę!

Położna na medal. Głosuj na świdniczankę!

0

Przez pacjentki ceniona za ciepło, profesjonalizm i niewyczerpane pokłady cierpliwości. Anna Kuczyńska ze Szpitala Latawiec w Świdnicy może zostać najlepszą położną w Polsce. Wszystko w rękach pacjentek i świdniczan. Głosowanie potrwa do 31 grudnia 2016 roku.

szkoła rodzenia

Anna Kuczyńska podczas zajęć w Szkole Rodzenia.

Konkurs „Położna na medal” ma już drugą edycję. – Prowadzona od 2014 roku kampania ma na celu podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką położne odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej. Chcemy pokazywać, że położna to nie tylko troskliwość i opiekuńczość, ale także coraz wyższe kompetencje medyczne i związana z nimi odpowiedzialność. W ramach projektu promujemy wśród kobiet w ciąży możliwość korzystania z bezpłatnych porad – raz tygodniowo od 21. tygodnia ciąży i dwa razy od 32. tygodnia – przygotowujących do porodu. Celem kampanii jest również promocja nowoczesnych standardów opieki okołoporodowej. Standardów zgodnych zarówno z przyjętymi przez środowisko położnicze i medyczne wymaganiami jak i oczekiwaniami pacjentów – piszą na stronie konkursu organizatorzy, firma „Prenatalis”.

Częścią kampanii „Położna na medal” jest ogólnopolski plebiscyt, w którym wspólnie wybieramy 3 najlepsze położne w kraju, a także najlepsze położne w poszczególnych województwach. Kandydatki można zgłaszać do 31 lipca, głosowanie potrwa do 31 grudnia.

Anna Kuczyńska jest niezwykle skromną osobą i była zaskoczona nominacją. W zawodzie pracuje od 21 lat, jest absolwentką Medycznego Studium Zawodowego w Świdnicy, tytuł magistra broniła w Poznaniu. Ile dzieci było dotychczas pod jej opieką. – Nie mam pojęcia – śmieje się pani Anna. – Faktem jest, że wśród moich pacjentek są panie, które kiedyś witałam na świecie – dodaje. Czasem przeżywa kryzysy, ale wykonywanego zawodu nie zamieniłaby na żaden inny.

Anna Kuczyńska jest w zespole położnych, prowadzących w świdnickim Latawcu Szkołę Rodzenia, która cieszy się ogromną popularnością wśród przyszłych rodziców i systematycznie zdobywa wyróżnienia.

ZAGŁOSUJ NA ANNĘ KUCZYŃSKĄ! KLIKNIJ TUTAJ!

Przeczytaj o Szkole Rodzenia w szpitalu Latawiec!

/asz/

 

 

 

Poprzedni artykułZłoto Kacpra Jamrozika na MP!
Następny artykułPrzepraszam, która godzina?