Strona główna Sport Inne Wywalczyły przepustkę na Mistrzostwa Polski

Wywalczyły przepustkę na Mistrzostwa Polski

0

Pięściarki Boks Polonii Świdnica walczyły z powodzeniem w Grudziądzu (2-5 czerwca) podczas eliminacji do Mistrzostw Polski kadetek. Na starcie stanęły dwie zawodniczki – Angelika Burban i Ania Ghulyan – obie wywalczyły przepustkę do finałów mistrzostw kraju.

boks

Angelika Burban przegrała swój pojedynek z bardzo doświadczoną przeciwniczką, ale zdobywa kwalifikację do finałów. Ania Ghulyan wygrała z kolei swoją kategorię wagową, nie dając szans swoim oponentkom. Dziękuję bardzo dziewczyny. Teraz przed nami ciężka praca i finały w lipcu w Ząbkowicach Sląskich. Na zawodach byliśmy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Świdnica. Nie do końca jasna sytuacja jest wśród chłopców, gdyż oprócz odbytych w marcu Mistrzostw Dolnego Śląska w boksie, Okręgowy Związek Bokserski we Wrocławiu wymyślił jeszcze dodatkowe kwalifikacje. Jeden turniej odbył się już w ubiegłą sobotę w Ziębicach, kolejne przed nami. Do głównych faworytów z naszego klubu, mających szansę startu w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie należą: Rafał Radwański (48kg), Norbert Gręda (57kg), Kamil Skowroński (66kg) oraz Kamil Guźliński (+80kg). Trzymajcie za nas kciuki – relacjonuje trener Boks Polonii Świdnica Mariusz Kuc.