Strona główna Sport Inne Huczne otwarcie strzegomskich obiektów sportowych

Huczne otwarcie strzegomskich obiektów sportowych [FOTO]

0

Pierwszy weekend czerwca upłynął wszystkim mieszkańcom gminy Strzegom i zaproszonym gościom na sportowo. To za sprawą wielkiego otwarcia strzegomskich stadionów i mnóstwa imprez towarzyszących temu wydarzeniu.

DSC_2944

W trakcie trzydniowych obchodów (3-5 czerwca) każdy wielbiciel sportu mógł znaleźć coś dla siebie. Odbyły się liczne mecze piłkarskie i siatkarskie w różnych kategoriach wiekowych, „Mityng Lekkoatletyczny” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, „Turniej Przedszkolaka” z udziałem 6 placówek oświatowych, biegi i test Coopera, pokazy judo i łucznictwa, gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Strzegom i wiele innych imprez. W niedzielę kolejny już raz został zorganizowany Festyn Dziecięcy pn. „Wspólnie przeciw uzależnieniom”, gromadząc całe rodziny. Na jego zakończenie wystąpił legendarny zespół „Czerwone Gitary”, który zaśpiewał swoje największe przeboje.

DSC_3068

Wśród gości piątkowej ceremonii otwarcia strzegomskich stadionów byli m. in.: wicewojewoda dolnośląski Kamil Zieliński, dwukrotny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek, były zawodnik i obecnie trener siatkówki Krzysztof Stelmach oraz dziennikarz TVP Sport Jacek Kurowski. Do Strzegomia przyjechali także przedstawiciele miasta partnerskiego – Pavullo nel Frignano z Włoch na czele z byłym burmistrzem Vito Tedeschinim. Dodajmy jeszcze, że relację i wywiady na żywo ze stadionu przeprowadzało Radio Wrocław, a najbardziej zasłużonym działaczom i sympatykom AKS-u Strzegom wręczono Odznaki Honorowe Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Zaproszeni goście byli pod wrażeniem zmodernizowanych stadionów i gratulowali realizacji inwestycji. – Cieszę się, że ta inwestycja została zakończona. Jestem przekonany, że będzie ona służyła naszym mieszkańcom, młodzieży i nie tylko. Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję za współpracę przy tym dziele i cieszę się, że mamy taki dzień w Strzegomiu – stwierdził burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta. Piękne i nowoczesne obiekty zostały oddane do użytku. Znając pasję i zamiłowanie mieszkańców gminy Strzegom do uprawiania sportu i rekreacji, nie ma żadnej obawy, że pozostaną one puste i niewykorzystane.

Poprzedni artykułWywalczyły przepustkę na Mistrzostwa Polski
Następny artykułKara dla katedry do ponownego rozpatrzenia