Strona główna Wydarzenia Świdnica Wymarzone książki w szkolnych bibliotekach

Wymarzone książki w szkolnych bibliotekach

0

Nie nauczyciele, lecz uczniowie mieli w ostatnim roku szkolnym możliwość wybrania do szkolnych bibliotek tych pozycji, które w ich uznaniu są najciekawsze.

md_ck_4

W roku szkolnym 2015/2016 sześć publicznych szkół podstawowych ze Świdnicy wzięło udział w rządowym programie „Książki naszych marzeń”. Każda z nich otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 2713 zł na zakup książek do bibliotek szkolnych (w tym – 2170 zł z budżetu Wojewody Dolnośląskiego i 543 zł z budżetu miasta). Łącznie na ten cel wydatkowano 16 278 zł.

Szkoły wzbogaciły swe księgozbiory o 832 nowe pozycje, wśród nich znaleźć można takie tytuły jak : „Opowieści z Narnii”, „Magiczne drzewo”, „Nela na 3 kontynentach”, „Dziennik cwaniaczka”. Zakupów dokonywano uwzględniając sugestie uczniów. Na półkach szkolnych bibliotek pojawiły się także książki z powiększonym drukiem, będące udogodnieniem dla uczniów niepełnosprawnych.

Zależy nam, aby młodzi ludzie doświadczyli przyjemności z czytania, dlatego też to nie nauczyciele, a uczniowie wybierali książki, które są im bliskie. W bibliotekach pojawiły się więc pozycje, cieszące się największą popularnością wśród dzieci – mówi prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska.

Uczestnicząc w programie, szkoły zorganizowały 92 wydarzenia promujące czytelnictwo wśród uczniów. Przeprowadzono 52 spotkania z rodzicami, uwzględniające tematykę wpływu czytania na rozwój dzieci. W 131 oddziałach zrealizowano 150 projektów edukacyjnych. Cały program przełożył się na bardzo konkretne efekty. W porównaniu z ubiegłym rokiem szkolnym, liczba książek wypożyczonych wzrosła o 5392, a liczba czytelników o 245.

Poprzedni artykułBędzie wentylacja na lodowisku [FOTO]
Następny artykułDni Świebodzic 2016 – dwa dni zabawy [FOTO]