Strona główna Bez kategorii Będzie wentylacja na lodowisku

Będzie wentylacja na lodowisku [FOTO]

1

Liczące sobie blisko trzydzieści lat sztuczne lodowisko w Świdnicy przeszło pierwszy etap remontu i przebudowy. Zamontowana wentylacja mechaniczna znacząco wpłynie na komfort korzystania z obiektu.

wentylacja_lodowisko (3)

Montaż mechanicznej wentylacji i instalacji odgromowej trwał od kwietnia i zakończył się w ubiegłym tygodniu. Jaką zmianę odczują użytkownicy? – W lecie w hali lodowiska będzie zdecydowanie chłodniej, a w zimie dużo cieplej – nawet do 15 stopni Celsjusza – tłumaczy Andrzej Nowak. – Co więcej, dzięki wentylacji przestanie skraplać się para wodna, a na lodzie nie będą tworzyły się niebezpieczne dla jeżdżących „grzybki” – dodaje.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w trakcie organizowanych w lecie wydarzeń (Miasto Dzieci, Silesian Cup) w hali lodowiska było bardzo ciepło i duszno, z kolei zimą temperatura oscylowała wokół zera – co czyniło świdnickie lodowisko jednym z najzimniejszych tego typu obiektów w Polsce.

W kolejnych etapach prac między innymi powstaną nowe szatnie, przebudowana zostanie strefa wejścia oraz odświeżona zostanie elewacja. Remont i przebudowa potrwa jeszcze około roku. W lipcu 2017 Świdnica będzie gościła uczestników The World Games – „igrzysk sportów nieolimpijskich”. W hali lodowiska o medale będą rywalizowali hokeiści na rolkach oraz specjaliści od jazdy figurowej na wrotkach.

Organizacja w Świdnicy zawodów The World Games jest głównym powodem inwestycji. Cieszymy się, że dzięki tej imprezie nasz obiekt przechodzi bardzo potrzebną mu modernizację. To, co zostanie teraz zrobione odczują nie tylko sportowcy, ale przede wszystkim goście odwiedzający nas w sezonie zimowym. Ponad 100 tysięcy ludzi, którzy co roku korzystają z lodowiska zasługuje na wyższy komfort – uważa Jerzy Żądło, dyrektor ŚOSiR-u.

/opr.red/

zdjęcia OSiR

Poprzedni artykułKradną znicze
Następny artykułWymarzone książki w szkolnych bibliotekach