Strona główna Wydarzenia Świebodzice Dni Świebodzic 2016 – dwa dni zabawy

Dni Świebodzic 2016 – dwa dni zabawy [FOTO]

0

Fantastycznym koncertem legendarnej grupy KOMBII zakończyły się tegoroczne obchody Dni Świebodzic. Przez dwa weekendowe dni, 11 i 12 czerwca, mieszkańcy bawili się i odpoczywali na terenie kompleksu sportowego przy ul. Rekreacyjnej 1.

dni_swiebodzic (35)

Święto miasta rozpoczęło się w tym roku nietypowo i bardzo widowiskowo – barwnym korowodem z udziałem samorządowców, zaproszonych gości, przedstawicieli szkół, którzy z Rynku przeszli ulicami miasta na stadion miejski, gdzie rozpoczęła się główna część imprezy.

Korowód poprzedziły występy artystyczne dzieci i młodzieży ze świebodzickich szkół i przedszkoli, a zebranych mieszkańców powitał Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz wraz z Łukaszem Kwadransem, Przewodniczącym Rady Miejskiej oraz specjalnymi gośćmi – delegacją z partnerskiego miasta Hrušov na Słowacji pod przewodnictwem burmistrza Pavla Bendika. Akt partnerstwa zostanie podpisany jesienią tego roku.

Oficjalne otwarcie Dni Świebodzic miało miejsce już na stadionie, w sobotę, o godz. 14.:00. Dla mieszkańców w każdym wieku przygotowano wiele atrakcji.

Na scenie odbywały się prezentacje szkół, a także lokalnych artystów, m. in. wystąpił Chór Akord; na płycie boiska czekało wesołe miasteczko, dmuchańce, liczne punkty gastronomiczne, malowanie buziek, wesoły kącik dla maluchów prowadzony przez harcerzy ze szczepu IMAGO i wiele innych. Podczas trwania Dni można także było wygrać sporo gadżetów promocyjnych miasta, biorąc udział w konkurach, organizowanych i prowadzonych wspólnie przez Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej UM oraz Młodzieżową Radę Miejską.

O godz. 17: 00 rozpoczął się festiwal disco polo, a na scenie zaprezentowali się: legendarny Voyager, następnie Gentelmen’s, energetyczny Sonic z uroczą wokalistką i na koniec wieczoru artysta ukrywający się pod pseudonimem Marioo. W ramach dyskotekowych klimatów było też coś dla dobrej kondycji – disco zumba i jumping frog, przygotowane przez Martę Jasińską. Taneczne rytmy porwały do tańca, a pogoda sprzyjała letniej dyskotece pod gwiazdami.

Niedzielę rozpoczęły kolejne występy maluchów z przedszkoli, następnie zobaczyliśmy na scenie utalentowanych mieszkańców, którzy zaprezentowali się w ramach bloku „Zostań gwiazdą Świebodzic”. W międzyczasie na boisku Orlik rozegrano mecz piłkarski Samorządowcy vs Krwiodawcy z HDK Świebodzice vs Rodzice dzieci z Przedszkola nr 2. Najlepsza okazała się drużyna samorządowców, dzięki nie tylko brawurowym atakom napastników, ale i skutecznej obronie bramkarza – burmistrza Bogdana Kożuchowicza. II miejsce zajęli rodzice, a trzecie krwiodawcy. Tym jednak należy się usprawiedliwienie – w trakcie niedzielnej zabawy trwała zbiórka krwi w mobilnym ambulansie, która przyniosła bardzo dobry wynik: 13 litrów bezcennego leku.

Stowarzyszenie Bona Fide tradycyjnie przygotowało coś dla siłaczy: wyciskanie sztangi leżąc w ramach otwartych mistrzostw w tej dyscyplinie, a UKS Jedynka zaprosiła na kręgielnię. W tym roku we współorganizację Dni Świebodzic włączyło się naprawdę wiele organizacji, bo oprócz wspomnianych już wcześniej były to także Smyki, Stowarzyszenie Senior=Aktywny Obywatel MKS Victoria Świebodzice, UKS Ameoli oraz Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach, które wspierało nas z powietrza przez cały czas trwania zabawy.

Koncertową część niedzieli otworzyła poznańska grupa Omni modo, poruszająca się w około-rockowych klimatach. Żywiołowy wokalista mocno rozruszał publiczność, wprowadzając wszystkich w fantastyczny nastrój przez główną gwiazdą Dni Świebodzic – KOMBII. Na ten najważniejszy koncert zaprosił mieszkańców ze sceny burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk zaprezentowali wspaniałą formę, na świebodzickiej scenie zabrzmiały największe hity formacji z ostatnich 40 lat jej działalności: m. in. „Black&White”, „Nasze rande-vous”, ale i nowsze: „Pokolenie” czy „Wszystko jest jak pierwszy raz” z ostatniej płyty grupy.

Finałowy koncert zgromadził na stadionie prawdziwe tłumy, a występ gwiazd był świetnym podsumowaniem dwudniowej zabawy.

Do zobaczenia za rok.

/opr.red/

zdjęcia UM Świebodzice

Poprzedni artykułWymarzone książki w szkolnych bibliotekach
Następny artykułWędkarski Puchar Ziemi Świdnickiej