Strona główna Bez kategorii Wakacje w mieście

Wakacje w mieście [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]

0

Wakacje oficjalnie rozpoczęte! Trzymamy teraz kciuki za dobrą pogodę, by laureaci konkursu „Wakacje tuż tuż” mogli skorzystać z nagród, którymi są karnety z bezpłatnymi wejściami na letnie kąpielisko w Świdnicy.

basen_letni

Wystarczyło przedstawić własna propozycję na spędzenie wakacji w mieście. Najciekawsza przygotowała Sylwia Jurkowska, do której trafia karnet na 10 wejść na basen przy ulicy Śląskiej. Po pięć darmowych wejść mają Dawid Cieśla i Dominik Nowacki. Gratulujemy! Karnety ufundował Świdnicki Ośrodek sportu i Rekreacji.

A oto propozycja zwyciężczyni:

Najlepszymi pomysłami na spędzanie lata w mieście są:

po pierwsze basen

– w upały pójście na basen to wyjątkowa przyjemność dla dziecka w każdym wieku, a do tego relaks dla rodziców. Można poświęcić więcej czasu na nauczenie dziecka  pływania.

po drugie rower

– lato to znakomita okazja, by nauczyć malca jeździć na rowerze. Jeśli dziecko sprawnie już jeździ, można wybrać się na bliższe i dalsze wycieczki po okolicy Świdnicy. Dla osób, które nie mają rowerów przy Informacji Turystycznej jest wypożyczalnia rowerów. Świdnica i jej okolice są bogate w ścieżki rowerowe – a widoki – przepiękne!

po trzecie

Myślę jednak, że najfajniejszym pomysłem będzie wspólne poznawanie najbliższej okolicy Świdnicy; na pierwszy rzut oka wydaje się nudne, ale bardzo możliwe, że  zaskoczymy się tym, co ciekawego znajduje się w Naszym pięknym mieście. Wystarczy przewodnik, na pewno w okolicy znajdzie się kamienica o intrygującej historii, park, czy ulica, a jeśli zgłębimy już tajemnie miejsca Świdnicy; warto zwiedzić okolice miasta – przecież Świdnica położona jest w pięknych rejonach Dolnego Sląska – tego już nie trzeba reklamować.  Warto zainteresować się, jakie ciekawe miejsca znajdują się w najbliższej okolicy. Często nie mamy pojęcia, że nie trzeba jechać daleko, by atrakcyjnie spędzić czas. Niedaleko Świdnicy znajdują się zalewy, jeziora, zamki czy lasy, góry.  Wystarczy zabrać ze sobą plecak, kiełbaski i rozpalić ognisko w ciekawie położonym miejscu – świetna zabawa.

Poprzedni artykułOsiem zastępów do małego pożaru
Następny artykułNiemcy prowadzą w Pucharze Narodów SHT