Strona główna Sport Jeździectwo Niemcy prowadzą w Pucharze Narodów SHT

Niemcy prowadzą w Pucharze Narodów SHT

0

Największa gwiazda strzegomskich zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW) Michael Jung nie zawiódł w piątek publiczności i na dwóch koniach objął prowadzenie w konkursie CIC3* – NC, uzyskując odpowiednio 34,20 pkt. na fischerTakinou oraz 38,30 pkt. na fischerRocana FST. Jego przejazd zapewnił także prowadzenie niemieckiej ekipie w Pucharze Narodów z wynikiem 140,8 pkt.

Julia_ELZANOWSKA-POL-Lucky_Comeback

„Jestem bardzo zadowolony z przejazdów. Przywiozłem do Strzegomia swoje najlepsze konie. Trzy z nich mają kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro„ – powiedział Michael Jung. Zawodnik poinformował, że do Brazylii zamierza zabrać prowadzącego po ujeżdżeniu na morawskim hipodromie fischerTakinou.

Pomimo upału Niemcy w Pucharze Narodów czują na placach oddech Szwedów, którzy po dobrych przejazdach Ludwiga Svennerstala na King Bobie (40,5 pkt. i trzecie miejsce w kwalifikacji indywidualnej) oraz Lindy Algotsson na Fairnet (44,30 pkt. i piąta lokata indywidualnie) zajmują drugie miejsce (141,5 pkt.)

„Jestem bardzo zadowolony z występu. To był najlepszy wynik, jaki King Bob uzyskał w ujeżdżeniu w trzech gwiazdkach” – powiedział Ludwig Svennerstal, który także jest na długiej liście zawodników zakwalifikowanych na olimpiadę w Rio.

Na trzeciej pozycji w Pucharze Narodów, w którym startuje osiem ekip są Włosi z wynikiem 149,10 pkt. Wśród nich Stefano Brecciaroli, który też przywiózł do Strzegomia trzy konie z kwalifikacjami olimpijskimi.

W piątek ponad 200 par startujących w CIC1*, CIC1* i CIC2* zmierzyło się z wymagającym strzegomskim crossem. W jednogwiazdkowym konkursie prowadzenie utrzymała Ingrid Klimke, która na ogierze Koenigssee 4 pokonała cross bez błędów na przeszkodach, w normie czasu i „dowiozła do mety” bardzo dobry wynik z ujeżdżenia (32,10 pkt.). Drugi był Węgier Csaba Sarkozi na klaczy PK Halle Berry (36 pkt.), a trzecia Holenderka Merel Blom na klaczy Ceda (43,7 pkt.).

Piątkowe popołudnie przyniosło również rozstrzygnięcia w juniorskim konkursie CIC1*J, choć nie zmieniło kolejności pierwszej trójki po skokach. Prowadzenie utrzymała Julia Elzanowska (54 pkt.) na wałachu Lucky Comeback, druga była Niemka Chayenne Peters na Opium de Garred (59,60 pkt.). Natomiast trzecią pozycję zachowała Finka Veera Valjakka na wałachu Sir Greg (59,80 pkt.). Gratulacje dla polskiej juniorki!

W konkursie CIC2* próbę terenową przejechała bezbłędnie, tylko z małym spóźnieniem, Belgijka Karin Donckers na koniu Jalapeno (45,10 pkt.) i zwyciężyła awansując z drugiego miejsca. Drugi był Szwajcar Felix Vogg na Cleveland III (45,20 pkt.), a trzecia Holenderka Elaine Pen na koniu Dostowjewski (48,2 pkt.).

Michael Jung na Lennox 364 przejechał na czysto cross, ale otrzymał punkty karne za spóźnienie, które zepchnęły go na piąte miejsce. Wysokie szóste miejsce w konkursie zajął Kamil Rajnert na Libertinie. Wielu jeźdźców nie ustrzegło się błędów na nowym kompleksie wodnym, które zakończyły się kąpielą.

Dzisiaj na hipodromie w Morawie ruszyło ujeżdżenie w konkursie CCI2*, w którym prowadzi Holenderka Merel Blom na wałachu The Quizmaster.

W sobotę czekają nas emocje sportowe na najwyższym poziomie trzech gwiazdek. Strzegomski cross na żywo będzie transmitowany do przeszło 30 krajów świata. W niedzielę ostatnia próba – skoki przez przeszkody.

Poprzedni artykułWakacje w mieście [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułZnamy pierwszych mistrzów w wyścigu ze startu wspólnego [FOTO]