Strona główna Kultura Świdniczanki na opolskiej scenie

Świdniczanki na opolskiej scenie

0

Wiedzieli o tym tylko najbliżsi: trzy urocze świdniczanki z zespołu DSW wystąpiły na scenie w opolskim amfiteatrze podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej towarzysząc zespołowi Feel.

z dsw

Razem są od pięciu lat. Na początku występowały jako Miracle. Kiedy wspólne śpiewanie zaczęło sprawiać im frajdę postanowiły zrobić kilka coverów, w których zaczął rzeźbić się ich własny styl. Przełomowym momentem dla zespołu był marzec 2013 roku – poznanie obecnie współpracującego z nimi muzyka, który zaszczepił w nich chęć stworzenia czegoś autorskiego.

Od tego momentu dziewczyny zaczęły tworzyć własny materiał, który obecnie z mozołem jest dopieszczany. W międzyczasie zespół zmienił swoją nazwę na DSW. Nazwa ta, kojarząca się z tablicami rejestracyjnymi miała oznaczać miejscowość, z której pochodzą – Świdnicę. Mimo tego można doszukać się w niej wielu innych znaczeń określających ich styl i charakter – Dynamikę, Siłę, czy Wariactwo.

Kilka tygodni temu, przy okazji prezentacji swojego teledysku powiedziały Świdnica24.pl: Wiele osób towarzyszyło nam w odkrywaniu siebie, również Dariusz Jaros, który był z nami od najmłodszych lat, rozwijał w nas wrażliwość muzyczną, aranżując nasze kawałki i ubarwia naszą muzykę grając na instrumentach klawiszowych. Wiele zawdzięczamy Samuelowi Gajewskiemu – wrocławskiemu muzykowi, który wzbudził w nas iskierkę stworzenia czegoś autorskiego i do dziś jest współkompozytorem naszych utworów.

Poza sceną Gabriela Zięba  to fizjoterapeutką i pracuje w swoim zawodzie, Iwona Kuśnierz – jest po Politechnice Wrocławskiej, ale także jest trenerem wokalnym i prowadzi własną działalność – Akademię Rozwoju Talentów w Świdnicy, Kasia Bakalarczyk – Kielak – prawnik, na co dzień pracuje we wrocławskim sądzie.

/wrt/

film: youtube, zdjęcie z materiałów zespołu.

Poprzedni artykułJungowska czytała na inaugurację Nocy Bibliotek
Następny artykułPółmetek Dni Świdnicy, fajerwerki na finał [FOTO/VIDEO]