Strona główna Bez kategorii Świdnicki robot Zemciak zwyciężył!

Świdnicki robot Zemciak zwyciężył!

0

Robot Zemciak, stworzony i zaprojektowany przez zespół II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, okazał się najlepszy w konkurencji „Ostatni zwycięża” Zawodów Robotów Mini Sumo w ogólnopolskim Konkursie Diversity 2016 Motorola Solution. Konkurs został rozegrany w Krakowie na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

DSC_0315

Zespół wystąpił w składzie: Aleksandra Druciak, Patrycja Zemankiewicz, Damian Antos i Tomasz Szewczyk z opiekunem Piotrem Rudownikiem. Projekt drużyny z II LO został oceniony jako jeden z trzech najlepszych i wraz z obrońcą tytułu z zeszłego roku, najlepsze cztery projekty zajęły pierwsze pozycje w poszczególnych grupach. Emocjonującą rywalizację w grupach obserwowali zaproszeni goście. Robot Zemciak ze Świdnicy bardzo spodobał się Konsulowi Generalnemu USA w Krakowie – Walterowi Braunohlerowi  (co widać na zdjęciu powyżej).

Robot ze Świdnicy po zaciętej walce z grupy wyszedł na drugiej pozycji i w ćwierćfinale trafił na obrońcę tytułu z zeszłego roku – Q2. Pomimo znakomitego przygotowania technicznego zabrakło odrobiny szczęścia. Zemciak odpadł z dalszej walki o tytuł mistrza. Smutek jednak nie trwał długo. Po zwycięskim dla Q2 finale rozpoczęły się walki Deathmatch – zawodnik kontra wszyscy. Na ringu walczą cztery roboty. Ten, który pozostanie lub spadnie ostatni wygrywa. Tu Zemciak pokazał  swoją siłę i pewnie wygrał w eliminacjach i finale. Mecze robotów pokazały, że nie wszystko można policzyć czy przewidzieć. Jest jeszcze ten niewielki pierwiastek szczęścia, od którego może zależeć wszystko, nawet wygrana.

/II LO/

Poprzedni artykułDziewczyny z Karoliny na podium
Następny artykułKrólowie streetball’u z I LO