Strona główna Sport Inne Dziewczyny z Karoliny na podium

Dziewczyny z Karoliny na podium

0

Z dobrej strony pokazali się reprezentanci MKS-u Karolina Jaworzyna Śląska podczas kolarskich imprez rozgrywanych w Jeżowie Sudeckim, Podgórzynie i Strzelcach Krajeńskich.

 karolina

W kategorii juniorek młodszych podczas Czasówki Karkonoskiej w Jeżowie Sudeckim Martyna Wojas była druga, a młodziczka Marta Kołodziejska szósta. Gorzej poszło juniorom młodszym. Jakub Bieliński był siódmy, Igor Beker dziewiąty, tuż za nim finiszował Jakub Żuraw, a na dwunastej lokacie zmagania zakończył Jakub Lisiecki. Klasę podczas kryterium ulicznego w Podgórzynie pokazała Sara Tonder, która atakując pół kilometra przed metą przypieczętowała zwycięstwo wygrywając ostatni punktowany finisz. Trzecie miejsce zajęła Paulina Pastuszek, czwarte Kamila Pastuszek, a siódme Martyna Wojas. W kategorii młodziczek dziewiąta była Marta Kołodziejska nie mogąc skutecznie finiszować z powodu bolesnego skurczu lewej  nogi. W kategorii juniorów młodszych znów dziewiąty był Igor Beker, dziesiąty Marcin Zarębski, jedenasty Jakub Żuraw, piętnasty Jakub Bieliński i dziewiętnasty Jakub Lisiecki. W kategorii dzieci 11-12 lat na ósmej lokacie znalazła się Judyta Tonder.

W Strzelcach Krajeńskich rozegrany został z kolei Ogólnopolski Wyścig o Puchar Burmistrza w kolarstwie szosowym. Dla juniorów młodszych była to także eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W piątek, 10 czerwca rozegrana została jazda indywidualna na czas w Dobiegniewie na 10 km. Sara Tonder zajęła szóste miejsce, Paulina Pastuszek wywalczyła trzynastą lokatę, a Kamila Pastuszek była osiemnasta. Kolejnego dnia w Strzelcach Krajeńskich odbył się wyścig ze startu wspólnego. Juniorki młodsze miały do pokonania 42 km na trudnej i wymagającej trasie z odcinkami brukowymi. Sara Tonder była czwarta, Paulina Pastuszek siódma, a Kamila Pastuszek dziewiąta.

Poprzedni artykułPrzed sąd za „małe co nieco”
Następny artykułŚwidnicki robot Zemciak zwyciężył!