Strona główna Bez kategorii Strzegom Horse Trials coraz bliżej

Strzegom Horse Trials coraz bliżej

0

Na Hipodromie w Morawie koło Strzegomia powstaje już miasteczko zawodów. Do największych w Polsce zmagań we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (wkkw) pozostało tylko pięć dni. W przyszłą środę, 22 czerwca zobaczymy pierwsze konkursy ujeżdżenia.

 sht

W przyszłym tygodniu do małej Morawy pod Strzegomiem zawita światowa czołówka wkkw, przez pięć dni zawodów w tej miejscowości będzie więcej koni niż mieszkańców. A widzowie będą mieli niepowtarzaną okazję zobaczenia na żywo największych gwiazd wkkw.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego /w skrócie wkkw/ to jedna z trzech olimpijskich dyscyplin jeździeckich. Jest uważana za królową sportów jeździeckich. Należy do najbardziej widowiskowych i emocjonujących dyscyplin. WKKW składa się z trzech prób: ujeżdżenia, crossu i skoków. Celem tych zawodów jest zademonstrowanie zarówno zdolności, wytrzymałości i szybkości koni, jak również ich elegancji oraz zgrania konia z jeźdźcem.

Podczas pięciu dni sportowej rywalizacji rozegranych zostanie aż siedem konkursów międzynarodowych CI-short1*, CI-short1*J, CI-short2*, CI-long2*, CI-long3* oraz najbardziej prestiżowy w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej – CIO-short3* – Puchar Narodów, w którym rywalizują teamy narodowe.

Przez pierwsze trzy dni będziemy podziwiać grację jeźdźców i piękne ruchy koni w konkursach ujeżdżenia, a w piątek i sobotę widowiskową i bardzo emocjonującą próbę terenową – cross.  Konkurs skoków, na bardzo wymagającym parkurze, będzie rozgrywany w czwartek, sobotę oraz niedzielę.

Strzegom Horse Trials

Program Strzegom Horse Trials

Środa, 22.06.2016

10.00 Ujeżdżenie

Czwartek, 23.06.2016

9.00 Ujeżdżenie

10.00 Skoki

Piątek, 24.06.2016

9.00 Ujeżdżenie

9.00 Cross

Sobota, 25.06.2016

9.00 Cross

Niedziela, 26.06.2016

10.30 Skoki

16.00 Ceremonia zakończenia i dekoracja zwycięzców

Musisz to koniecznie zobaczyć! Zapraszamy do Morawy.

Poprzedni artykułWytańczyli wicemistrzostwo Polski [FOTO]
Następny artykułChcą ustanowić rekord Świdnicy. Już w sobotę!