Strona główna Bez kategorii Chcą ustanowić rekord Świdnicy. Już w sobotę!

Chcą ustanowić rekord Świdnicy. Już w sobotę!

1

W sobotę 18 czerwca będzie można wziąć udział w historycznym wydarzeniu i wraz z innymi ustanowić rekord Świdnicy w 24-godzinnej jeździe na rowerze stacjonarnym. Wszystko w ramach przygotowanej przez Urząd Miasta akcji „Świdnica na Rowery”. 

Maraton rowerow

18 i 19 czerwca, czyli tydzień przed tym, zanim w naszym mieście rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym, rusza akcja dla mieszkańców „Świdnica na Rowery”.

Podczas dwudniowej imprezy, której celem jest promowanie i popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, zdrowego trybu życia i rodzinnego spędzania czasu.

W programie znajdą się między innymi:

– Wspólne Kręcenie Rekordu Świdnicy w 24-godzinnej jeździe na rowerze stacjonarnym,

– krótki, rekreacyjny rajd rowerowy przez Świdnicę zabezpieczony przez 6 pilotów, straż miejską i policję, którego wynik zostanie wpisany również w cel Rower Pomaga „Jeżdżę dla Świdnicy”

– rodzinny piknik rowerowy na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji z pokazami treningów fitness, konkursami z interesującymi nagrodami,

– uroczyste wręczenie roweru w ramach akcji Rower Pomaga, a także podziękowań dla rowerzystów, którzy pokonali najwięcej kilometrów wpisując cel „Jeżdżę dla Świdnicy” oraz miasteczko rowerowe, rowerowy tor przeszkód, bufet ze zdrowymi przekąskami i znakowanie rowerów.

Wspólne Kręcenie Rekordu Świdnicy w 24-godzinnej jedzie na rowerze stacjonarnym – mówi Radosław Werner, kierownik referatu sportu UM w Świdnicy – nastawione jest bardziej na zabawę niż wyczyn, stąd wystartować można w jednym z trzech przedziałów czasowych: 15, 30 albo 60 minut. Pierwszych kilka zgłoszeń już wpłynęło, najwygodniej zgłosić to na specjalnym formularzu.

plakat_B1_na_rowery

 /opr.red/

Poprzedni artykułStrzegom Horse Trials coraz bliżej
Następny artykułNagrody i wyróżnienia. Polonia-Stal Świdnica podsumowała sezon [114 ZDJĘĆ]