Strona główna Sport Inne Spotkają się ze znanym w kolarskim światku fizjoterapeutą

Spotkają się ze znanym w kolarskim światku fizjoterapeutą

0

Wiedza, pasja, innowacja” – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych zaprasza na wykład otwarty, nieformalnie inaugurujący Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym, które po raz pierwszy odbędą się w Świdnicy (22-26 czerwca).

kolarstwo

Dominik Omiotek, znany w świecie sportu fizjoterapeuta, współpracujący z wieloma czołowymi zawodnikami – m.in. z Kasią Niewiadomą (twarzą Mistrzostw Polski) zawita do Świdnicy 13 czerwca. O godzinie 12.00 w szkole przy ulicy Traugutta 5 opowie jak trenować, jak się regenerować i dbać o siebie oraz jak wykorzystać cały drzemiący w nas potencjał. Dominik jest fizjoterapeutą wyczulonym na potrzeby sportowców, gdyż sam jest czynnym zawodnikiem, pasjonatem uprawiającym z powodzeniem kolarstwo szosowe. Swoją wiedzę stale wzbogaca o nowości i innowacje, dzięki czemu stał się w swojej dziedzinie, mimo młodego wieku prawdziwym ekspertem.

Zapraszamy nie tylko uczniów/zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego i słuchaczy Szkoły Policealnej Służb Społecznych i Medycznych, ale również mieszkańców Świdnicy, dla których zdrowie i aktywność fizyczna mają fundamentalne znaczenie. Dla kolarzy z LO SMS oraz masażystów ze szkoły policealnej wykład będzie inspiracją do doskonalenia tuż przed wspomnianym wyżej wydarzeniem. Spotkanie zbliży nas do sportowych inicjatyw inspirowanych przez miasto oraz zachęci do wakacyjnej aktywności. Według Dominika Omiotka każdy może zostać swoim trenerem – zachęca do uczestnictwa w zajęciach Dorota Fortuna-Rataj, dyrektor szkoły.

Poprzedni artykułPora na Dni Jaworzyny Śląskiej
Następny artykułPiłkarskie emocje czas zacząć. Rusza Euro 2016!